چوب پلاست

چند سازه های چوب پلاستیک

 چوب پلاستیک ”  مواد مهندسی و ساختمانی جدید هستند که درسالهای اخیر به طور جدی در صنعت ساختمان و خودرو  مورد توجه قرارگرفته اند.

تولید و مصرف این محصولات در سطح جهان با شتاب زیادی در حال گسترش است ؛ موادی که دارای ظاهری شبیه به چوب هستند و در کاربرد ها اغلب به جای چوب استفاده می شوند و با فرآیندهای شکل دهی پلاستیک از جمله اکستروژن،  تزریق ،  تزریق با فشار، انواع تکنیکهای قالبگیری ، پالتروژن و … تولید می شوند .

در این پیشنهاد سرمایه گذاری و کارآفرینی،  سعی شده است که مهمترین جنبه های علمی این صنعت  (کامپوزیت های چوب پلیمر) مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد . به عبارت دیگر تعاریف بنیادین،  تئوری ساخت کامپوزیتهای  WPC، مواد تشکیل دهنده ، ماشین آلات فرآیند و فناوری های متداول ساخت و شکل دهی محصول ؛ تجهیزات تولید پودرهای سلولزی ، خواص فیزیکی و مقاومت های مکانیکی ، کاربردهای گوناگون ، بازارجهانی و داخلی ، قیمت ماشین آلات و مواد ، مباحث اقتصادی و درنهایت بازیافت و مسائل زیست محیطی این محصولات در این طرح تحلیل و بررسی شده است.  . انواع مواد افزودنی و کارکرد هریک نیز به دلیل اهمیت و تاثیر زیادی که در کیفیت نهایی محصول دارند به صورت فصلی مجزا مورد بحث وبررسی قرار گرفته است . تاسیس  واحدهای تولید این محصولات ، خصوصا در نقاط مستعد  مانند خوزستان   و  شوش  با استفاده از باگاس، پسماند غلات به تولید محصولWood Polymer Composite , Wood Plastic Composite , WPC  با استفاده از مواد بازیافتی اقدام  نمود.

طرح سرمایه گذاری: تولید چند سازه  چوب پلمیر – چوب پلاست  با کارآفرینی پایدار

پاسخ دهید

x

همچنین ببینید

دولت رئیسی، چالشها و فرصت ها

تمدید قرارداد ده ساله و آیا اراضی مزورعی و غیر مزروعی، مشمول قانون روابط موجر و مستأجر هستند؟

WhatsApp chat