خانه / اقتصادی و اجتماعی / اقتصاد / زراعت چوب پالونیا
 • کتابخانه الکترونیک

  تحقیق، مقاله، مجله، آمار، روش تحقیق، پروژه دانشجویی و دانشگاهی

 • خدمات کشاروزی

  خدمات کشاورزی،ماشین آلات، تجهیزات، نهاده، کود، سم و طرح کسب و کار.. Agricultural services Avai Susa base Plans, services required by farmers and gardeners

 • خدمات گردشگری

  خدمات گردشگری، طرح کسب و کار، بوم گردی، سفره خانه و... Tourist services Avai Susa base Collection of plans, services needed for tourism and rural tourism

 • خدمات کارآفرینی

  طرح کارآفرینی، خط تولید، پیش فاکتور تجهیزات، فناوری، پروژه،سرمایه گذاری

 • خدمات کسب و کار

  طراحی و نگارش طرح های تولیدی، خدماتی و توزیعی کسب و کار

زراعت چوب پالونیا

جالب است بدانید که درخت پالونیا به اقلیم های مختلف سازش داشته و به راحتی با محیط خود انطباق پیدا می کند. در ایران این درخت به صورت عمده در گرگان و نواحی اطراف تولید شده و فروش پالونیا در اکثر اقلیم های ایران انجام می گیرد.به منظور کاشت پالونیا می توان از دو روش کمک گرفت :
کشت با بذر پالونیا: این روش به طور مرسوم تری شناخته شده و معمولا افراد از بذر پالونیا برای تکثیر آن استفاده می کنند. با توجه به این که عمر بذر پالونیا کوتاه است لذا جهت کاشت پالونیا بهتر است از بذرهای تازه استفاده نموده و به منظور افزایش درصد جوانه زنی باید بذرها را حدود 0 ماه قبل از کاشت در دمای 7 درجه سانتیگراد قرار داد. مراحل تکثیر با کمک بذر به شرح زیر است :
پس از این که بذر پالونیا تیمار سرمایی خود را طی نمود باید بذرها را در محیط کشت مخلوط از کوکوپیت و پرلیت قرار داده و پس از کاشت, سطح خاک را کمی با دست فشار دهید تا در حین آبیاری جابجا نشوند. توجه داشته باشید که بذر پالونیا اگر عمیق کاشته شوند سبز نخواهند شد چرا که نیاز نوری آن ها تامین نشده است . تا زمانی که بذر پالونیا جوانه بزند باید از روش اسپری پاشی برای آبیاری کمک گرفت . در کاشت پالونیا با بذر لازم است که بذرها در محدوده دمایی 29-21 درجه سانتیگراد قرار گیرند تا سبزشدن حتمی باشد. اگر شرایط محیطی مناسب بوده و بذر پالونیا کیفیت و قوه نامیه مناسبی داشته باشد در مدت 3 هفته جوانه زنی و سبز شدن رخ خواهد دارد. کاشت پالونیا با کمک پاجوش: ابتدا در اطراف پاجوش ها گودالی به عمق یک متر حفر کنید . سپس بدون آسیب به ریشه, آن را از پایه مادری جدا نموده و در خاک با بافت متوسط کشت کنید .


اهمیت اقتصادی و ارزآوری چوب پالونیا
یکی از مهمترین صنایعی که در کشور ما وجود دارد، صنعت چوب است که برای ساختن انواع وسایل چوبی من جمله مبلمان، سرویس خواب، و… از چوب استفاده می شود. درخت پالونیا سریع الرشد بوده و عملکرد تولید چوب پالونیا که از یک هکتار زمین به دست می آید نسبت به درختان دیگر بیشتر است به همین دلیل فروش پالونیا در کشور بیشتر از سایر درختان است. در این راستا چوب پالونیا با توجه به ویژگی هایی که دارد در کشور ما سطح زیر کشت زیادی را به خود اختصاص داده است :
چوب پالونیا در عین حال که استحکام و مقاومت بالایی دارد ولی سبک بوده و در نتیجه کاربرد آن در وسایل چوبی به وفور دیده می شود . جالب است بدانید که چوب پالونیا تقریبا دور ریز نداشته و در نهایت آخرین بازمانده های چوب پالونیا به منظور تولید خمیر کاغذ استفاده می شوند.
پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی نسبتا سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته میشود. این درخت به دلیل گل های بسیار زیبا و خوشه مانندی که دارد، جزء درختان زینتی به شمار می آید و به وفور در پارکها و باغها کاشته میشود

طرح توجیهی(سرمایه گذاری) زراعت چوب پالونیا

 

پاسخ دهید

x

همچنین ببینید

خوزستان را دریابید!!؟

خوزستان محروم نیست، مظلوم... و هنوز در جنگ، است.

WhatsApp chat