خانه / اقتصادی و اجتماعی / خطای کدخدا پنداری

خطای کدخدا پنداری

سلام و درود خدا بر سردار دلها، که فرزند رستگار این مرز و بوم است. همه اندیشمندان و خواص جامعه، از اهمیت و نقش ایران در ژئوپلتیک جهانی آگاه و مطلع هستند و نیازی برای طرح مبحث در این رابطه نیست. دول غربی و امریکا با خوی استثماری، که در فلسفه غرب است، در پی جذب قدرت و سرمایه از این منبع استراتژیک و بسیار ژئوپلتیک در معادلات منطقه ای و فرا منطقه ای …هستند.

با آغاز دولت تدبیر، بی تدبیری زیاد داشتیم . “خطای کدخدا پنداری” و حذف فعالیت و مشارکت های مردمی از بدنه دولت … بزرگترین آزمون خطای ما در هشت سال گذشته بود.

در سیاست خارجی:  استفاده بهینه از  توانمندیهای استراتژیک و ژئوپلتیک  “ایران”  در معادلات و معاملات بین المللی … بهره مناسب (دیپلماسی اقتصادی)…. نبرده ایم، بلکه همان خوی استثماری غرب  و خطای کدخدا پنداری …..سبب تحریم های بیشتر  و هوشمندانه تر، و خسارت های فراوان تر .. به ما  ایرانیان  شده است.

با همه فراز و نشیب ها …

آغاز دولت سیزدهم و ریاست جمهوری آیت الله رئیسی، فصل نوینی از فصل دوم انقلاب اسلامی ایران را نوید می دهد.

بصیرت و عقلانیت در آرای هوشمند، “بعدازظهر” 28 خرداد …. مطالبه عدالت و توسعه،  و تعهد رفع مشکلات و معضلات مزمن،”اشتغال، ازدواج، مسکن، اقتصاد، معیشت” را برعهده دولت سیزدهم و ریاست جمهوری آیت الله رئیسی گذاشت…رای دهندگان بعدازظهر  28 خرداد  “زبان” بی زبانان بودند.

استفاده از ظرفیت های داخلی، منابع انسانی با تجربه، بصیر و آگاه به واسپاری ها،  می تواند، مانند دوره احمدی نژاد ، ظرفیت های  مردمی را پیگیر طرح و برنامه های محلی منطقه ای و فرامنطقه ای نمود. استعدادهای محلی و توزیع عدالت محور منابع و سرمایه  نیاز و ضرورت امروز ما ایرانیان است.

نمونه طرح هایی که علاقه دارم در این مبحث بدان اشاره کنم .

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی است. همین الگوی باغی – زراعی چین و هند با بیش از یک میلیارد جمعیت و تطبیق آن با استفاده بهینه از منابع آب، خاک و اکوسیستم …، می تواند در استان خوزستان و کشاورزی مستعد آن ، اشتغال زایی فراگیری ایجاد و پایدار نماید.

بطور مثال : در کنار کشت های استراتژیک، و ضروری ، صنایع تبدیلی و تکمیلی خرد ..باغی – زراعی با الگوی آبیاری نوین ایجاد نمود.

رفع گره های قوانین من درآوردی و واگذاری زمینهای زراعی به خانوار ها .. مسلما سبب رشد و توسعه اقتصادی کشاورزان میشود. در سال های اخیر در همین شهرستان در مسیر ایجاد یک کارگاه کوچک فرآوری سبزیجات و صیفی جات ، باندهای فاسد زمین خوار و افراد حریص مشاهده می کردیم، که با گمراه نمودن دستگاههای متولی ..موانع و مشکلات فراوانی  را ایجاد می نمودند .. تا در بستر پیشنهاد چنین طرح و برنامه هایی اختلاف و مشکلات و موانع چنان شود .. که بهره مند ثروت شوند.

امیدوارم دولت سیزدهم و رئیس جمهور مردمی و عادل ایران،  آیت الله رئیسی، آب، مسائل آبیاری شبکه ای،   اراضی مستعد کشاورزی  خوزستان،  بهره مالکانه  برای ایجاد طرح های تبدیلی – تکمیلی باغی – زراعی را مورد توجه  و برنامه ریزی قرار دهد . و زمینه بروز فساد سیستماتیک، مانع ساز…. در این حوزه از بین برود. از هر هکتار زراعی  فقط در طرح فرآوری سبزیجات، اشتغال پایداری با فناوری و تکنولوژی روز در روستاها و بخش ها ..  می تواند بسترسازی  و جذب سرمایه گذاری شود. از سال 96 ما در این راستا جذب سرمایه گذاری نمودیم ، اما با برخورد به شبکه فساد  و گمراه نمودن سیستم .. نه تنها موفق نشدیم، بلکه دچار خسارت فلج کننده .. حتی به کسب و کار خود شدیم .. هنوز هم اجازه برخورد با متولیان فاسد و مطالبه خسارت کامل  نمی دهند و شبکه آنها فعال و مرتبط در مسیر  استفاده بهینه مردم از منابع و سرمایه خود .. اخلال ایجاد می شود . که امیدواریم با پایان بی تدبیری ها .. موانع و مشکلات در این حوزه مرتفع و خاطیان به دستگاه عدالت سپرده شوند.

درباره مدیر مسئول

x

همچنین ببینید

اکوسیستم و صنعت گردشگری

آشنایی با صنعت گردشگري، و اکوسیستم شوش

WhatsApp chat