خانه / آموزش و پژوهش / محیط زیست در مخاصمات مسلحانه
 • کتابخانه الکترونیک

  تحقیق، مقاله، مجله، آمار، روش تحقیق، پروژه دانشجویی و دانشگاهی

 • خدمات کشاروزی

  خدمات کشاورزی،ماشین آلات، تجهیزات، نهاده، کود، سم و طرح کسب و کار.. Agricultural services Avai Susa base Plans, services required by farmers and gardeners

 • خدمات گردشگری

  خدمات گردشگری، طرح کسب و کار، بوم گردی، سفره خانه و... Tourist services Avai Susa base Collection of plans, services needed for tourism and rural tourism

 • خدمات کارآفرینی

  طرح کارآفرینی، خط تولید، پیش فاکتور تجهیزات، فناوری، پروژه،سرمایه گذاری

 • خدمات کسب و کار

  طراحی و نگارش طرح های تولیدی، خدماتی و توزیعی کسب و کار

محیط زیست در مخاصمات مسلحانه

بشر در عصر حاضر متوجه ي اهميت محيط زيست در زندگي خود شده است وخطر بزرگي را از ناحيه ي مشكلات زيست محيطي احساس مي كند.بنابراين، در كنار مشكلاتي كه بشرِ امروز دارد، فاجعه ي به هم خوردن تعادل زيست محيطي،يكي از مهم ترين مسائل و دغدغه هاي اوست.

در عصر حاضر، دیگر تخریب و نابودی محيط زيست ، مشكل تنها يك كشور و يا يك قلمرو خاص نيست، بلكه مشكل كل جهان است كه در بردارنده ي مسائل مختلفي نيز هست كه از جمله مي توان به آلودگي آب و هوا، گرم شدن كره ي زمين، بالا آمدن سطح آب درياها، انهدام گونه هاي گياهي و جانوري، فرسايش لايه ي اٌزن، تخريب جنگل ها،باران هاي اسيدي، آلودگي هاي صوتي، آزمايش هاي هسته اي و مخاصمات مسلحانه، که آرامش و امنيت زندگي بشر را بر هم زده، وموجوديت او را هم در معرض تهديد و خطر قرار داده است، اشاره كرد.

تحقيقات علمي نشان داده است كه اجزاي مختلف محيط زيست درياها، رودخانه ها، هوا، خاك، حيوانات ، گياهان و … همه به يكديگر وابسته و مرتبط هستند و به لحاظ همين وحدت و يكپارچگي، هرنوع آلودگي مي تواند موازنه و تعادل ميان عناصر مزبور را بر هم زند . از اين رو به منظور حفظ و حراست از طبيعت و محيط زيست، به تدريج انديشه ي وضع قواعد و مقررات بین المللی شكل گرفت و از رهگذر كنفرانس ها و سازمان هاي بين المللي تكامل يافت . در اين قواعد و مقررات، حفاظت از محيط زيست مورد تأكيد قرار گرفته و معيارهاي جهاني مشتركي ، جهت به نظم در آوردن فعاليتهاي مرتبط با محيط زيست در حقوق بین الملل مورد توجه قرار گرفته است.

در این تحقیق ما، قوانین و معاهدات بین المللی، روش های پیش بینی شده ی،  حفظ از محیط زیست در مخاصمات مسلحانه، میزان کارایی و استفاده ی آن در حقوق بین الملل و ابعاد تاثیر مخاصمات مسلحانه بر محیط زیست را مورد مطالعه و تحلیل قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

پروژه و تحقیق کامل را اینجا دریافت کنید
x

همچنین ببینید

تاثیر شغل و تحصيلات والدين بر عزت نفس و نگرش فرزندان

رابطه ي عزت نفس با نگرش فرزندان نسبت به شغل و تحصيلات والدين

WhatsApp chat