خانه / اقتصادی و اجتماعی / اقتصاد / توسعه و تولید پایدار
تولید و فرآوری سبزیجات
فرآوری سبزیجات و صیفی جات

توسعه و تولید پایدار

احَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‏ وَ نِعْمَ النَّصیرُ

ایمان و آرامش خاطر “توکّل به خداوند”،سبب میشود، مقابل مشکلات و ناملایمات ایستادگی کنیم.

مدت هاست در نوشتار و محتواسازی بی انگیزه شده ام . در سالهای اخیر وضعیت بخش خصوصی، صنایع کوچک و متوسط و کسب و کارهای خرد و فنی…. شهرستان خوب نیست. آن هم بر می گردد به آشفتگی و بحران.مدیریتی “پیشی گرفتن هزینه بر درآمد. در کهن شهری بمانند شوش، با ظرفیت های کم نظیر گردشگری، کشاورزی و تولیدات تکمیلی – جانبی”شایسته و بایسته نیست. چالش کروناویروس، نیز  به شرکت ها، مشاغل آزاد، اصناف، اتحادیه ها، و بازار خدماتی نیز، آسیب زده  و  سبب غیرفعال شدن  طرح، برنامه ها، و سرمایه گذاری  در این شهرستان شده است.

 سال 1400 بنام  تولید، پشتیبانی و مانع زدایی نامگذاری شده است. تولید محتوا، محصول،  سرمایه گذاری در حوزه پشتیبانی و مشارکت در رفع مانع و مانع زدایی مهمترین هدف و راهبرد ما در پایگاه آوای شوش در سال پیش رو خواهد بود.

امیدوارم طرح توسعه مشاغل  زراعی و غیر زراعی  که از سال 96 پیگیر،  و تمایل به اجرای آن داریم. نیز، در این سال توسط امور اراضی، جهاد کشاورزی، سازمان اوقاف  و میراث فرهنگی و گردشگری مورد موافقت و پشتیبانی شود.

در شهرستان شوش، کشاورزی مستعدی.. جهت تاسیس کارگاه های کوچک روستایی  فرآوری محصولات کشاورزی وجود دارد. سبزیجات، صیفی جات، غلات و حبوبات در این مزارع در فصول محتلف تولید میشود.

مکانیابی تاسیس کارگاههای کوچک روستائی در مناطق پنجگانه شهرستان و ارتباط آن با ظرفیت های گردشگری و بوم گردی روستاها و بخش ها، اشتغال پایداری را بسترسازی می نماید.

در این طرح که با پایان تعطیلات نوروز پشتیبانی و محتواسازی خواهم نمود. فرآیند تاسیس  کارگاههای خرد، تولید و فرآوری محصولات زراعی، صادرات محوری  و  راهکارهای عرضه محصول،  به بازار های هدف داخلی و خارجی را محتواسازی،  مشارکت و جذب سرمایه گذاری… خواهیم نمود. امیدوارم سرمایه گذاران(برندهای زراعت در بازار سرمایه) را تشویق به  پشتیبانی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی  و گردشگری شهرستان شوش نمایم.

خلاصه و کلیات طرح (بزودی)

راهنمای مشارکت در سرمایه گذاری (بزودی)

ثبت نام،   سرمایه گذاری خرد (بزودی)

 

 

 

 

 

x

همچنین ببینید

اکوسیستم و صنعت گردشگری

آشنایی با صنعت گردشگري، و اکوسیستم شوش

WhatsApp chat