خانه / آموزش و پژوهش / شوش و توسعه پایدار
شوش و توسعه پایدار

شوش و توسعه پایدار

نوشتار امروز با با این دعا آغاز می کنم «اللَّهُمَّ اشْفِها بِشِفَائِکَ وَ دَاوِها بِدَوَائِکَ وَ عَافِها بِعَافیَتِک»امیدوارم جامعه پزشکی، و پیراپزشکی کشور عزیزمان ایران، ویروس کرونا{کرونای جدید (کووید ۱۹) 2019-Ncov} را کنترل و انتشار و همه گیر شدن آن را مهار نماید.

شهرستان شوش با مشارکت 63/5 درصدی واجدین شرایط، در انتخابات،  نماینده منتخب خود را، {محمد کعب عمیر} در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب نمود. دوره چهار ساله جناب کعب عمیر، نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی از سال آینده آغاز خواهد شد.

در این نوشتار (ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای نماینده یازدهم شوش جناب کعب عمیر) ،با پرداختن به مشکلات، چالش های باقیمانده از گذشته، الزامات و ضرورت های طراحی یک برنامه ریزی مدون و جامع  توسعه محور،  را برای شهرستان شوش یادآور خواهیم شد.

 شهرستان شوش با تنوع فرهنگی، پیشینه کهن، کشاورزی مستعد، ظرفیت های کم نظیر گردشگری، و صنایع بزرگ تولیدی و کارگاههای کوچک و متوسط  تبدیلی – تکمیلی ، زیرساخت های لازم، برای  گذر از وضعیت کنونی، به شرایط ایدآل توسعه یافتگی همه جانبه را داراست.

استفاده از ظرفیت های انسانی شایسته، متعهد و بصیر، که تجربه، دانش و تخصص لازم در حوزه های مختلف را در کارنامه خود دارند فارغ از مسائل دسته پائین ، در یک چارت تخصصی ، علاوه بر نظارت(تحقیق و تفحص) می تواند همکاری موثری را با دستگاههای اجرایی و بخش دولتی عملیاتی نماید.

حوزه کشاورزی شوش  چالش های فراوانی دارد .. در حالی که فرصت های بسیاری در این حوزه و زیر مجموعه ها داشته و دارد.

حوزه گردشگری نیز تاکنون بعنوان تهدید  و چالش برای توسعه شوش از آن نام برده شده ، در حالی که همین ظرفیت خود فرصت های کم نظیری را در بحث توسعه پایدار شوش می تواند بسترسازی نماید.

کارآفرینی و اشتغال در قالب تعاونی های فراگیر …..صنایع تبدیلی – تکمیلی تولیدی و خدماتی،  با مطالعه  و پیشنهاد طرح های برگرفته از ارزش افزوده منطقه دیگر ظرفیت شوش است…

ادامه دارد…

 

پاسخ دهید

x

همچنین ببینید

فرد ی کردن مجازات ها

فرد ی کردن مجازات ها و آثار آن در جلوگیری از تکرار جرایم

WhatsApp chat