خانه » تاریخ و فرهنگ » برخی از راههای ورود شیطان به انسان
  • روز قدس شوش Qods Day Shush

    روز قدس شوش

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

  • روز قدس شوش Qods Day Shoush

برخی از راههای ورود شیطان به انسان

۱٫شیطان دو معنی دارد یکی معنای لغوی آن است . شیطان از «شَطَنَ» و (شاطن ) گرفته شده و هر دو معنی پلید ، خبیث ، پست و ... آمده است . و دیگری اصطلاحی ، و آن همانی است که بر سر زبان مردم است . وقتی کلمه شیطان گفته می شود ، ذهن مردم متوجه آن ملعونی می شود که رودرروی خدا ایستاد و نافرمانی کرد و در برابر آدم (علیه السلام) سجده نکرد. ۲٫ خداوند سه گونه موجود عاقل و باشعور آفریده است یک نوع ، در آسمانها هستند که همان فرشتگان اند که آنان از نور…

بررسی کلی

Graphics - 78%
Speed - 77%
Design - 93%
Sounds - 83%

83%

Not bad !

شرح مختصر: Pellentesque habitant morbi tristique senectus .

امتیاز کاربر: 3.77 ( 422 رای)

۱٫شیطان دو معنی دارد یکی معنای لغوی آن است . شیطان از «شَطَنَ» و (شاطن ) گرفته شده و هر دو معنی پلید ، خبیث ، پست و … آمده است . و دیگری اصطلاحی ، و آن همانی است که بر سر زبان مردم است . وقتی کلمه شیطان گفته می شود ، ذهن مردم متوجه آن ملعونی می شود که رودرروی خدا ایستاد و نافرمانی کرد و در برابر آدم (علیه السلام) سجده نکرد.
۲٫ خداوند سه گونه موجود عاقل و باشعور آفریده است یک نوع ، در آسمانها هستند که همان فرشتگان اند که آنان از نور به وجود آمده اند . نوع دیگر ، انسان است که خداوند متعال او را با دو دست قدرت خود پدید آورد و ملائکه بر او سجده کردند و معلم آنان شد . نوع سوم ، نژاد جن است که خداوند ایشان را از آتش بی دود (و باد ) پدید آورد. ۳٫ برخی نام ها و صفات شیطات : وسواس ، صاغر، غوی ، عفریت ، مارد و مرید … است
۴٫ برخی از اهداف شیطان : ایجاد تفرقه ، دعوت به گناه ، دعوت به کفر ، و …. است .
۵٫ برخی از شیوه های کار شیطان : روش گام به گام ، روش زیبا سازی ، برنامه های تبلیغاتی توجیه و تسویف است .
۶٫ برخی از راههای ورود شیطان به انسان : غضب ، تکبر ، حرص و حسد ، بدگمانی
۷٫ برخی از راههای مقابله با شیطان : یاد خدا ، توکل برخدا، عشق و محبت به خدا، تمسک به قرآن و اهل بیت (علیه السلام) است .
یکی از اهداف این تحقیق آگاهی دادن به انسان ها به خصوص جوانان عزیز که شیطان با وسائل گوناگون به اغوای بنی آدم بر می خیزد و باید همه انسان ها طرف نفوذ شیطان را دریابند و از تنوع وسائل و وسوسه های او آگاه شوند که در اینجا به چند طرق از نفوذ شیطان اشاره شده است .
در قرآن می خوانیم:«قالَ رَبِّ بِما أَغْوَیْتَنِی لَأُزَیِّنَنَّ لَهُمْ فِی الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ» (الحجر آیه ۳۹)شیطان گفت : خدایا ! چون مرا گمراه کردی آن چه در زمین است برایشان زینت می دهم و گمراهشان می نمایم .
حمد مخصوص خدایی است که تمام کارهایش از روی علم و حکمت می باشد و از او جز خیر و صلاح سر نمی زند و بر همه موجودات کمال رأفت و رحمت را دارا می باشد و حتی قرار دادن موجودی بنام شیطان جهت اغوای بنی آدم ، هم از روی مصلحت و حکمت بوده است .
دو عَلَم بر ساخت اسپید و سیاه آن یکی آدم و دیگرابلیس راه
شیطان موجودی است که قبل از آفرینش حضرت آدم (علیه السلام)وجود داشته است ولی از زمان خلقت حضرت آدم و دستور خداوند به سجده کردن برای روح دمیده شده ، در حضرت آدم (علیه السلام ) بر اثر تکبر و همچنین حسادت به مقام والای انسان اولین سرپیچی از امر خداوند را مرتکب می شود و موجب می شود که از درگاه قرب خداوند راهنده شود و دشمنیش با انسان ها شروع شود و در تمام کتاب های آسمانی و در گفتار تمام انبیاء الهی به این مسأله (شیطان )توجه و پرداخته شده است .
انسان موجودی مختار است و برای دستیابی به سعادت و رستگاری و کمال خود در دنیا و آخرت همواره در معرض اعمال اراده و انتخاب و تصمیم گیری است و او در راه زندگی خویش و در گزینش کارها و نیازهای خود در لحظه های عمر خویش مواجه با وسوسه های شیاطین جن است، هرگاه آدمی بتواند با اراده قوی مملو از ایمان این خواسته ها و امیال را که توسط شیطان به دایره ذهن او هجوم می آورند قلب از اینکه منجر به عمل شوند تزکیه و تصفیه نماید و از بین آنها ، آن را که مطابق عقل و شرع است انجام دهد و از آن موافق عقل و شرع نیست خود داری کند و به صراط مستقیم که رستگاری ابدی است راه یابد .
انسان همواره در گزینش و انتخاب خود ، دو راه بیش ندارد یکی راه شیطان و گمراهی است و دیگری راه کمال و صراط مستقیم ، و تمام تلاش شیطان آن است که بر سر راه مستقیم بنشیند و به عنوان یک راهزن ماهر نگذارد کسی این صراط را طی کند .
موضوع ابلیس (شیطان )نزد ما ، امری مبتذل و پیش پا افتاده ای است و اعتنایی به آن نداریم جزآن که روزی چند بار او را لعنت کرده و از شرش به خدا پناه می بریم و برخی از افکار پریشان خود را از این جهت که از ناحیه اوست زشت می شمریم . لیکن باید دانست که این موضوع ، موضوعی است بسیار قابل تأمل و شایان دقت و بحث می باشد و باید توجه داشت که قرآن کریم درباره حقیقت این موجود عجیب که در عین اینکه از حواس ما غایب است و تصرفات عجیبی در عالم انسانیت دارد چه می گوید ؟
این موجود عجیب برای نفود در انسان از راههای مختلفی وارد می شود و انسان را از راه حق و حقیقت دور می سازد امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راههای ضریب و اغوای انسان نیز متنوع تر شده اند و تشخیص آنها سخت و برای بعضی از افراد ضعیف البنیه غیر ممکن شده است و با آمدن اینترنت و ماهواره بیشتر جوانان جذب آنها می شوند و دقت خود را به بطالت و گناه می گذرانند و در حال حاضر نیز دشمنان اسلام و انسان برای اینکه به منافع مادی و اهداف شوم خود دست یابند با ایجاد فرقه های شیطانی به منحرف کردن انسان ها مشغول هستند .

درباره آوای شوش

یاد گرفتم برای بهتر شدن باید تلاش کرد
از بزرگان باید منش بزرگ شدن را آموخت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

جبهه شوش

فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس

شهید آوینی : یاران ! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن است

استاندار خوزستان

صنایع کوچک و متوسط در برآیند توسعه پایدار

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پیرامون مسائل آب و فاضلاب و عمران شهری

آوای شوش

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا یَسْطُرُونَ

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند،و با قلم و تلاش شبانه روزی درراستای ارتقای آگاهی مردم به خصوص در عرصه ورزش نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته و دارند.