خانه » علم و فناوری » عکاسی » فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس
فروش محصولات و تولیدات شما
جبهه شوش
جنگ ایران عراق

فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس

یاران ! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن است که گذرگاه است . گذر از نفس به سوی رضوان حق . هیچ شنیده ای که کسی در گذرگاه رحل اقامت بیفکند .(آوینی)

جنگ هشت ساله از سرمایه ها و مایملکات نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود یکی از نیازهای جامعه اسلامی تربیت نسل جوان و نوجوان جامعه بر اساس معیارها ی مطلوب انقلاب اسلامی است . یعنی همان چیزی که تحت عنوان « حفظ و انتقال فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس به نسل های آتی » نام برده می شود .

     از مهمترین و رایج ترین ابزارهای دست یازیدن به این مقصود فرایند الگوسازی از آن دوران و فرهنگ و مردمانش برای مخاطبان امروزی به ویژه جوانان است . این فرایند ناظر بر این اصل است که در بین شهدای جنگ تحمیلی بودندشخصیتهایی شاخص با ویژگیهایی منحصر به فرد و والایی که می توان و باید از ایشان برای نسل امروز الگو ساخت . الگوهایی به جهت زمان نزدیک و به احتمال زیاد ملموس تر و دست یافتنی تر از نمونه های مشابه در صدر اسلام . الگوهای امروزی برای مخاطبان امروزی ، جوانانی که نه قرن ها پیش بلکه همین چند صباح پیشین در همین مملکت و همین شهرها و روستاها می زیسته اند . آنها هم به مدرسه و دانشگاه می رفتند . آنها هم به سینما و پارک می رفتند . آنها هم عاشق می شدند و ازدواج می کردند و…. اما با همه ی این حرفها مهم آن است که یک جور دیگر بودند ( یا شدند ) .

   پس تو هم ای جوان امروزی می توانی از زندگی آنها ، منششان ، رفتارشان ، دغدغه هایشان ، ارزشهایشان ، حتی شیوه زندگی شان الگو بگیری و تحول یابی و به سرچشمه حقیقت و معرفت برسی .

تصاویر ماندگار جبهه شوش در آغاز جنگ تحمیلی

 

مرکز تجارت الکترونیک شوش
x

شاید بپسندید

كاهش و مقابله با تورم

تورم در نظریه هاى اقتصادى

تورم اجتماعی یکی از موضوعات مهم در کشور ماست

فرهنگ عاشورا

فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی

حرکت امام حسین (ع) از چنان ظرفیتی برخوردار است که از قرن اول هجری تا به امروز فراوان گفته و نوشته اند اما ناگفته ها و ناشنیده های بسیاری هنوز وجود دارد  .

استاندار خوزستان

صنایع کوچک و متوسط در برآیند توسعه پایدار

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پیرامون مسائل آب و فاضلاب و عمران شهری