خانه » اقتصاد و سیاست » اشتغال و کارآفرینی » وضعیت صنایع دستی در شهرستان شوش
فروش محصولات و تولیدات شما
صنایع دستی شوش
بررسی صنایع دستی در شهرستان شوش

وضعیت صنایع دستی در شهرستان شوش

در شهرستان شوش کشاورزی و صنایع وابسته به آن دارای اهمیت فراوانی است کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که شامل مزارع نیشکر و کارخانه تولید قند و شکر است ، کارخانه کاغذسازی پارس ، کارخانه شیر پاستوریزه پگاه خوزستان، شرکت حریر خوزستان ،شرکتها و سیلوهای گندم و ذرت و … از جمله مهمترین واحدهای اقتصادی این منطقه می باشند …….

شهرستان شوش دانیال (ع) با ۵/۶ کیلومتر مربع مساحت و ۸۹۰۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۵ کیلومتری شمال غربی اهواز قرار دارد ، این شهرستان از مراکز تمدن قدیم و از معروفترین شهرهای دنیا و پایتخت چند هزار ساله مملکت (عیلام) و همچنین پایتخت زمستانی امپراطوری هخامنشی بوده است.

با توجه به پیشینه شهرستان شوش که در گذشته دور مهد تمدن و فرهنگ (عیلامیان) بوده این شهرستان پیوسته بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی هنر و صنایع دستی در زمینه های مختلف به شمار می رود ، همچنین تعدد و تکثر فرهنگی و قومی در این شهرستان موجب شده تا صنایع دستی از تنوع چشمگیری برخوردار باشد .

تاریخچه صنایع دستی شهرستان شوش به گذشته های دور بر میگردد بر اساس شواهد باستان شناسی و همچنین در گفتگو با کارشناسان این رشته در شهرستان شوش ، ابزار سنگی دوره ( ناندر تال ) که قدمت آن به ۱۰ هزار سال پیش می رسد به عنوان اولین آثار صنایع دستی باستان ، در شهرستان شوش بوده است ، علاوه بر ابزارسنگی این همه آثار سفالی و سنگی به جامانده از از دوره های کهن گواه این موضوع است .

، صنایع کپو بافی ، معرق چوب ، سفالگری ، حصیر بافی ، جون تراشی و فرش دستباف عربی از جمله صنایع دستی هستند که در حال حاضر در شهرستان شوش وجود دارد .

ادامه مطلب ….. ۳۰صفحه از لینک زیر تهیه کنید

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
مرکز تجارت الکترونیک شوش

درباره آوای شوش

یاد گرفتم برای بهتر شدن باید تلاش کرد از بزرگان باید منش بزرگ شدن را آموخت
x

شاید بپسندید

بررسی راهکارهای بهبود کیفیت زندگی روستاییان

ایجاد فرصت های شغلی و ارائه خدمات مطلوب، کاهش مهاجرت روستاییان به شهر

سیر تحول آبرسانی در دوره هخامنشیان

در تمدن باستان ایران،مصرومیانرودان آب را در آب انبارها، با جدارهای غیرقابل نفوذ ذخیره مینمودند.

نیازهای تغذیه ای زنان در دوران بارداری

غذائی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می کند.