خانه » اقتصاد و سیاست » اشتغال و کارآفرینی » توسعه گلخانه های هوشمند
فروش محصولات و تولیدات شما
توسعه کشت های گلخانه ای

توسعه گلخانه های هوشمند

توسعه کشت گلخانه ای ازطرح های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی است وبنا داریم از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بانکها، ارزان ترین تسهیلات رادراختیار تولید کنندگان این بخش قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی محمود حجتی در حاشیه بازدید از طرح  گلخانه هیدروپونیک یک کارخانه اظهار کرد: البته باید تلاش کنیم تا این سیاست را با استفاده از فناوری های نو و دانش روزآمد در سطح کشور گسترش دهیم.

وزیر جهاد با تحسین ابتکار خلاقانه در راه اندازی این گلخانه، افزود: حرکت مبتکرانه و نوظهور در تامین حرارت گلخانه ازحرارت دودکش های واحد تولیدی، یک حرکت امیدبخش است که باعث افزایش عملکرد تولید می شود.

وی با تاکید بر اینکه این نوع فعالیت ها باید در سطح کشور الگوسازی شود، گفت: دودکش های حرارتی که دائم در حال هدر رفتن سوخت و آلودگی محیط هستند ظرفیت بازیافتی دارند و با توجه به اینکه اغلب این دودکش ها گاز کربنیک زیادی دارند، به کارگیری این امکان، می تواند تولید کشت گلخانه ای را تا ۳۰ درصد افزایش دهد.

وی بیان داشت: این نوع ابتکارات باید با کمک تولید کنندگان و کارآفرینان به عنوان یک الگوی سازنده در سطح کشور مطرح شود تا شاهد صرفه جویی در بخش کلان کشور و بهره وری بالا باشیم.

به گزارش مهر، طرح ایجاد گلخانه هیدروپونیک (کشت بدون خاک) با استفاده از بازیافت انرژی حرارتی گریت کولر (خنک کن) یک  کارخانه در شهرستان زاوه در دست اجرا است.

اجرای این طرح که برای نخستین بار در خاورمیانه با همکاری یک شرکت هلندی صورت می گیرد مانع از هدر رفتن انرژی حرارتی از دودکش کارخانه شده و در فرایند تولید و مصرف بهینه به کار گرفته می شود.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه کشت های گلخانه ای

طرح تاسیس یک مرکز کشت های گلخانه ای هوشمند

مرکز تجارت الکترونیک شوش
x

شاید بپسندید

صنایع دستی شوش

وضعیت صنایع دستی در شهرستان شوش

قدیمی ترین صنایع دستی و شاید کهن ترین آنها در شوش است

بحران در مدیریت طلای کثیف

بازیافت و تبدیل زباله در کشور ما، همچنان در گام اول ثابت وبی حرکت مانده است

Investigating social outcomes from youth perspective

بررسی پیامدهای اجتماعی بیکاری از دیدگاه جوانان

  مسئله ی اشتغال و قطب مخالف آن بیکاری یکی ...