خانه » علم و فناوری » شناسایی عوامل موثر براشتغال غیرکشاورزی در شهرستان شوش دانیال
فروش محصولات و تولیدات شما
آوای شوش
کشاورزی و منابع طبیعی شوش Agriculture & Natural Resources Shoush

شناسایی عوامل موثر براشتغال غیرکشاورزی در شهرستان شوش دانیال

شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاههای ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا ریشه تمامی مشکلات و مسائل عقب ماندگی مثل فقر گسترده، نابرابری در حال رشد، رشد سریع جمعیت و بیکاری فزاینده، در مناطق روستایی قرار دارد.صنعتی شدن مناطق روستایی با تاکید بر صنایع کارگاهی (کوچک) به عنوان راهبرد جدید توسعه ی روستایی در بخش غیر کشاورزی یکی از راه های دستیابی به کاهش میزان و شدت فقر و بیکاری ،تنوع بخشی به اقتصاد روستایی ، اشتغال زایی ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و تعدیل شکاف موجود بین درآمد خانوارهای روستایی وشهری مطرح،وحائز اهمیت دانسته شده است.
در این پژوهش ما با ارزیابی پیامدهای اشتغال پایدار روستایی در بخش غیر کشاورزی و استقرار صنایع کارگاهی (کوچک) در شهرکها و نواحی صنعتی در مناطق روستایی شهرستان شوش پرداخته و برای انجام این امر مهم از تئوریها ونظریات دانشمندان صاحب نام بهره گرفته شده . بنابراین، فرضیاتی در این زمینه تبیین گردید و برای بررسی موضوع از روش اسنادی و پیمایشی جهت جمع آوری اطلاعات استفاده شد . ضمن تهیه وتدوین پرسشنامه ها به تکمیل واستخراج آنها پرداختیم و با اجرای آزمون های آمار استنباطی بر روی اطلاعات ، این نتیجه حاصل شد که بارگذاری های صنعتی در نواحی روستایی و رشد مستمر اشتغال و کارافرینی در بخش غیر کشاورزی ، می تواند عملکردی مثبت در جهت رفع معضلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی نواحی روستایی شهرستان شوش داشته باشد.

شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاههای ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا ریشه تمامی مشکلات و مسائل عقب ماندگی مثل فقر گسترده، نابرابری در حال رشد، رشد سریع جمعیت و بیکاری فزاینده، در مناطق روستایی قرار دارد.صنعتی شدن مناطق روستایی با تاکید بر صنایع کارگاهی (کوچک) به عنوان راهبرد جدید توسعه ی روستایی در بخش غیر کشاورزی یکی از راه های دستیابی به کاهش میزان و شدت فقر و بیکاری ،تنوع بخشی به اقتصاد روستایی ، اشتغال زایی ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و تعدیل شکاف موجود بین درآمد خانوارهای روستایی وشهری مطرح،وحائز اهمیت دانسته شده است. در…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
مرکز تجارت الکترونیک شوش

درباره آوای شوش

یاد گرفتم برای بهتر شدن باید تلاش کرد
از بزرگان باید منش بزرگ شدن را آموخت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سواد سیاسی در انتخاب اصلح

مشارکت و رأى دادن در انتخابات مهم است، زیرا مظهر مردمسالاری و مشارکت جامعه در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی و... خود است.

شوش دفاع مقدس

فرهنگ مهدویت و انقلاب اسلامی

پیوند انقلاب اسلامی ایران با انتظار ظهور حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه»

فرهنگ کدخدا منشی و ناهمگونی توسعه

فرهنگ کدخدا منشی و ناهمگونی توسعه

فرهنگ کدخدا منشی آفت مشارکت جامعه در توسعه شهری ست.