خانه » آموزش و پژوهش » مهارتهای کلاس داری
فروش محصولات و تولیدات شما
مناطق دوزبانه خوزستان
نگاهی به مسائل آموزشی کودکان در مناطق دوزبانه خوزستان

مهارتهای کلاس داری

اگر چه داشتن این مهارت در یک معلم رابطه مستقیمی با بهره گیری از سه مهارت قبلی دارد ولی با توجه به اهمیت آن، در اینجا جداگانه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

الف‌ ـ توانایی جذب فراگیران: به عقیده دکتر سیف، یکی از ویژگی‎های معلمان کارآمد جذب شاگردان به جلسات درس و ادامه شرکت آنان در فعالیت‎های یادگیری می‎باشد. به عقیده برونینگ و گلاور معلمان کارآمد قادرند آنچه را دانش‎آموزان ایشان باید فراگیرند، به آنها منتقل سازند. آنها سازمان یافته‎تر عمل کرده و شاگردان خود را خیلی روشن توجیه نموده به نحوی که شاگردان آنها می‎دانند چه کاری را باید انجام دهند. توانایی انتقال اهداف درس به دانش‎آموزان، تأثیرات عمیقی بر آمادگی دانش‎آموزان برای شرکت در کلاس، بر کار ایشان در کلاس و نیز مطالعاتی که باید انجام دهند دارد. معلمان با کفایت می‎دانند که برای هر دانش‎آموزی درس را باید از کجا شروع کرد و هر جا که لازم آید به آموزش انفرادی روی می‎آورند وسرعت تدریس را متناسب با پیشرفت دانش‎آموزان تنظیم می‎کنند، به همین دلیل همه دانش‎آموزان، چون مطالب با مهارت‎های متفاوت ایشان تناسب دارد، به فعالیت برانگیخته می‎شوند.

ب ـ پرورش مهارت‏های فکری: به عقیده برونینگ و گلاور، شاید بتوان هدف تعلیم و تربیت را پرورش قوه تفکر دانش‎آموزان دانست و چون یادگیری معنا دار، به ویژه برای رشد قوای فکری دانش‎آموزان با اهمیت می‎باشد، معلمان موفق می‎توانند فعالیت‎های آموزشی را معنادار سازند. بدین منظور یک معلم کارآمد یادگیری جدید دانش‎آموزان را طوری هدایت می‏کند که با دانش قبلی آنها همسانی داشته باشد تا دانش‎آموزان بتوانند دانش جدید را به نحوی منطقی در حافظه خود سازمان دهند. زیرا یادگیری مداوم محتاج سازماندهی منطقی مطلب با یکدیگراست.

فهرست موضوعی : ۱. تشخیص مسأله ۲٫ تعریف مسأله ۳٫ تلاش دانش‎آموزان ۴٫ قبول یا رد فرضیه ۵٫ بحث کلاسی ۶٫ یافتن حل مسأله ۷٫ نتیجه‎گیری و ارزشیابی نتایج

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .
مرکز تجارت الکترونیک شوش
x

شاید بپسندید

نیازهای تغذیه ای زنان در دوران بارداری

غذائی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می کند.

روش های پیشگیری از بارداری

روش های متداول پیشگیری از بارداری را می‌توان به صورت های مختلف تقسیم بندی کرد

مناطق دوزبانه خوزستان

نگاهی به مسائل آموزشی کودکان دوزبانه خوزستان

اصطلاح آموزش دو زبانه ، این روزها آهنگ ضربان قلب مردم را ناخودآگاه سرعت بخشیده است