پیامدهای اجتماعی بیکاری

۵۰,۰۰۰تومان

بررسی پيامدهاي اجتماعي بيكاري از ديدگاه جوانان 30-20 سال شهرستان شوش دانيال(ع)

توضیحات

مشاهده ی صحنه هایی از خیل عظیم بیکاران که هر بار با امیدواری بسوی اداره ی کار و امور اجتماعی شتافته و بعد از تحمل ساعت ها انتظار با چهرهایی حاکی از یأس و یرخوردگی محل را ترک کند به طور کلی اشتغال دارای سه ویژگی است:
نخستین ویژگی اشتغال«مولد بودن» آن است. به این معنا که در چارچوب استانداردهای بهروری قانع کننده باشد
ویژگی دوم اشتغال«دریافت حق الزحمه کافی» است . زیرا مزد ، برای مزد بگیران موضوع اصلی است .مزد بر شرایط عمومی زندگی فرد اثر می گذارد و از آن جا که در غالب مواد تنها ، منبع درآمد است.
ویژگی سوم «جنبه ی ارزش کار»است ، که حق آزادی در انتخاب کار دلالت دارد. اجرای چنین حقی احتیاج به تضمین عملی دارد. اصل ۲۸ قانون اساسی تأکید می کند که : هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست ، بپذیرد.
نقش اصلی اشتغال بر دو محور عمده استوار است ، اول اینکه اشتغال به خودی خود یک هدف برای شخص فرصتی فراهم می کند  که در جامعه مشارکت داشته باشند: احساس را نسبن به ارزش و حرمت انسانی بالا می برد و دیگر اینکه ، اشتغال تأمین کننده درآمد و ایجاد کننده تولید است.
مسئله ی اشتغال و قطب مخالف آن بیکاری یکی از مسائل و معضلات اساسی در کشورهای پیشرفته و یا در کشورهای در حال توسعه به شمار می رود.

توضیحات تکمیلی

کتابخانه الکترونیک شوش

محصولات آموزشی و پژوهشی آوای شوش

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

شما شاید این را هم دوست داشته باشید