حراج!

عوامل موثر بر پرورش تفکر انتقادی در مقطع ابتدایی

۴۱,۰۰۰تومان ۳۹,۰۰۰تومان

جهت استفاده دانشجویان کارشناسی و ارشد …

توضیحات

تفکررفتاری یادگرفتنی است و بنابراین می توان دانش آموزان  را با فراهم کردن شرایط قابل کنترل ، متفکر بارآورد. تفکرانتقادی برپایه اطلاعات در مقطع ابتدایی ، در دانش آموزان  به تقسیم بندی ، تجزیه و تحلیل و کاربرد اطلاعات می پردازد و برهمین اساس با کشف قوانین علمی و ارائه نظریه های جدید به روند تولید علم شدت می بخشد.امروزه کارشناسان وپژوهشگران اتفاق نظردارند که تفکرانتقادی نه تنها باید یکی از اهداف تعلیم و تربیت باشد بلکه باید بخش لاینفک آموزش در هر مقطعی، بالاخص مقطع ابتدایی  باشد.

بنابراین آنچه  اکنون ضرورت دارد،ترویج و آموزش تفکر انتقادی در میان دانش آموزان مقطع ابتدایی است؛ اما در توسعه هر نوع آموزشی موانع و مشکلاتی نیز وجود دارد که باید شناخته شوند و در حل آنها اقدام موثری صورت گیرد. در این پژوهش نگارنده بر آن است تا ضرورت و موانع  ترویج تفکر انتقادی را در آموزش و تعلیم و تربیت جامعه به سرعت در حال پیشرفت امروز بررسی کند وبااستفاده از دیدگاهها و نظرات پژوهشگران و صاحبنظران در این زمینه به ارائه نکاتی در باب ضرورت ترویج تفکر انتقادی  در میان دانش آموزان مقطع ابتدایی  بپردازد. تحقیق حاضر بهروش سندی ، تحلیلی می باشدو برای جمع آوری اطلاعات، به روش تحلیلی از اسناد  معتبر مانند کتاب ، مجلات ، مقالات و پژوهشهای گذشته ، اینترنت و …… صورت پذیرفته است . محقق در یافته های پژوهشی خود، در این پژوهش یافته های پژوهش اثر یادگیری مشارکتی را بر مهارت های دیگر تفکر انتقادی تائید نموده است .

در یک جمع بندی کلی می توان گفت که هر چه محیط یادگیری از نظر ایجاد تسهیلات برای افزایش تعامل بین دانش آموز شرکت کننده و میزان دسترسی به منابع یادگیری متفاوت تر ، متنوع تر و غنی تر باشد ، فرصت بیشتری برای نقد و بررسی افکار و نظر دیگران فراهم می شود و در نهایت بستر مناسب تری برای افزایش سطح تفکر انتقادی دانش آموزان فراهم خواهد شد .  

 

کلید واژه ها: دانش آموزان ،موانع ،آموزش ، ترویج، تفکر انتقادی، مقطع ابتدایی

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.