بررسی راهکارهای آموزش مجازی در دانشگاههای پیام نور

۲۲,۰۰۰تومان

برجسته ترین مزیت این آموزش جدایی استاد از دانشجوست، همینطور فرا مكان و زمان بودن آموزش از طریق این سیستم از ویژگیهای بارز دیگر این شیوه آموزشی در قرن ۲۱ است.

توضیحات

پیشرفت روزافزون تكنولوژی وخصوصا تكنولوژی اطلاعات باعث تغییرات بسیاری در زمینه آموزش الكترونیكی شده است عواملی چون كاهش هزینه آموزش، سهولت حضور در كلاسهای مجازی، تنوع دروس، زمان انتخاب آن، كاهش هزینه رفت وآمد و انعطاف پذیری زیاد آموزش الكترونیكی در گسترش این پدیده بی تأثیر نبوده است.
در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمينه كامپيوتر و ارتباطات، تغييرات عمده اي را در عرصه هاي متفاوت حيات بشري به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوري استفاده نموده و كارنامه حيات بشري مملو از ابداع فناوري هاي اطلاعات و ارتباطات می باشد و با توجه به رشد کنونی فناوری اطلاعات و نیاز بشر به این تکنولوژی ، نیاز است که با این تکنولوژی همراه شویم . دانشگاه ها که مهمترین رکن جامعه اند از این قائده مستثنی نشده و از همه نظر به این رسانه وابسته شده اند .
در مدارس و اموزشگاه ها معلم یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت محسوب می شود، که البته ساختار معلم مدار اموزش سنتی نیز همین را می طلبد . پیشرفت سریع علم و تکنولوژی در جهان کنونی اثرات خاصی در امور و مسائل گوناگون جوامع بشری داشته و استفاده از آن پیشرفت سایر علوم را سرعت زیادی بخشیده است .
جوهر توانمند سازی و اثر فناوری اطلاعات و ارتباطات در این فرایندها قدرتی است که برای استفاده از اطلاعات و حذف مجازی زمان و مکان در انجام عملیات مختلف در اختیار همه آحاد جامعه به طور عام قرار می دهد تا استعدادهای بالقوه خویش را در بازار تعامل جامعه و جهان عره کند .
دانشگاه ها به عنوان مراکز آموزش روز و پرورش استعدادهای کشور از جمله مکان هایی هستند که وجود شبکه های ارتباطی کامپیوتری در آنها الزامی و اجتناب ناپذیر است . وجود این شبکه ها در تبادل اطلاعات بین دانشجویان و دسترسی آنها به بانک های اطلاعاتی بسیار حائز اهمیت است و نباید نادیده گرفته شود .