بررسی راهکارهای آموزش مجازی در دانشگاههای پیام نور

۲۲,۰۰۰تومان

برجسته ترین مزیت این آموزش جدایی استاد از دانشجوست، همینطور فرا مكان و زمان بودن آموزش از طریق این سیستم از ویژگیهای بارز دیگر این شیوه آموزشی در قرن ۲۱ است.

توضیحات

پیشرفت روزافزون تکنولوژی وخصوصا تکنولوژی اطلاعات باعث تغییرات بسیاری در زمینه آموزش الکترونیکی شده است عواملی چون کاهش هزینه آموزش، سهولت حضور در کلاسهای مجازی، تنوع دروس، زمان انتخاب آن، کاهش هزینه رفت وآمد و انعطاف پذیری زیاد آموزش الکترونیکی در گسترش این پدیده بی تأثیر نبوده است.
در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوری استفاده نموده و کارنامه حیات بشری مملو از ابداع فناوری های اطلاعات و ارتباطات می باشد و با توجه به رشد کنونی فناوری اطلاعات و نیاز بشر به این تکنولوژی ، نیاز است که با این تکنولوژی همراه شویم . دانشگاه ها که مهمترین رکن جامعه اند از این قائده مستثنی نشده و از همه نظر به این رسانه وابسته شده اند .
در مدارس و اموزشگاه ها معلم یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت محسوب می شود، که البته ساختار معلم مدار اموزش سنتی نیز همین را می طلبد . پیشرفت سریع علم و تکنولوژی در جهان کنونی اثرات خاصی در امور و مسائل گوناگون جوامع بشری داشته و استفاده از آن پیشرفت سایر علوم را سرعت زیادی بخشیده است .
جوهر توانمند سازی و اثر فناوری اطلاعات و ارتباطات در این فرایندها قدرتی است که برای استفاده از اطلاعات و حذف مجازی زمان و مکان در انجام عملیات مختلف در اختیار همه آحاد جامعه به طور عام قرار می دهد تا استعدادهای بالقوه خویش را در بازار تعامل جامعه و جهان عره کند .
دانشگاه ها به عنوان مراکز آموزش روز و پرورش استعدادهای کشور از جمله مکان هایی هستند که وجود شبکه های ارتباطی کامپیوتری در آنها الزامی و اجتناب ناپذیر است . وجود این شبکه ها در تبادل اطلاعات بین دانشجویان و دسترسی آنها به بانک های اطلاعاتی بسیار حائز اهمیت است و نباید نادیده گرفته شود .

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.