حراج!

اضطراب امتحان بر عملکرد تحصیلی

۲۷,۰۰۰تومان ۲۵,۰۰۰تومان

جهت استفاده کلیه دانشجویان کارشناسی و ارشد …

توضیحات

اضطراب[۱]،یکی از شایعترین مشکلات عاطفی[۲] انسان امروز است. که آنچنان در تار و پود زندگی وی ریشه دوانده، که به جرات میتوان گفت: زمینه ی بسیاری از بیماریهای جسمی، کسالتهای روحی، آشفتگی های رفتاری و واکنشهای نامناسب او را تشکیل میدهد.

اضطرابهای انسان امروزه، واکنشی است در مقابل رشد سریع تکنولوژی، فشارهای ناشی از شهر نشینی، گسستگی های ارتباطی، از هم پاشیدگی جوامع، تحولات اجتماعی و تعارضات فردی که به شکل فزاینده حیات بارور انسان را تهدید می کند. بنابراین در جهان کنونی، هر فردی بسته به تجربیات و شخصیت خود می تواند کم و بیش اضطراب را تجربه نماید. خلوت و تنهایی، جمعیت و دیگران، خانه و محیط تحصیل، مکانها و محیط اشتغال از جمله عوامل ایجاد اضطراب می توانند باشند.اضطراب یک هیجان معمول بوده و واکنشی در مقابل تغییرات زندگی انسان است. اشکال خفیف اضطراب حتی می تواند زمینه ساز بوده و خاصیت انطباقی هم داشته باشد اما اضطراب در شکل های جدی[۳] آن مشکل آفرین است. همه ی ما دوره ها و یا موقعیتهایی از زندگی را به خاطر می آوریم که در آن کما بیش دچار اضطراب بوده ایم اما در دوران تحصیل احتمالا بیشترین اضطراب ما در ارتباط با امتحانات بوده است.دانش آموزان و دانشجویان ممکن است به هنگام امتحان آثار گوناگونی از اضطراب را از یک احساس  نگرانی و ناراحتی ساده تا فراموشی مطالب درسی، احساس منگی یا حتی ابتلا به بیماری جسمی تجربه کنند.

امروزه می توان ادعا کرد، اضطراب یار دیرینه ی آموزش و پرورش بوده و هر دانش آموزی در مدرسه ممکن است در بعضی از مواقع احساس اضطراب کند اما این اضطراب گاهی اوقات به حدی زیاد می شود که عملکرد یادگیری بویژه موفقیتها در آزمون ها را مانع می گردد.

باشد که این تحقیق مورد استفاده علاقه مندان و دانشجویان قرار گیرد “