خانه » آموزش و پژوهش » چذابه مسیر عشق
چذابه
چذابه مسیر عشق

چذابه مسیر عشق

این روزها مرزهای خوزستان مملو از زائرانی بود که به عشق امام حسین(ع) قصد حضور در کربلا را داشتند،هر کسی با کاروان و یا به صورت انفرادی راهی سفر به کربلا بود. در این میان اما هستند کسانی که شرایط جسمانی متفاوتی دارند، آنها که با پای دل به دیدار معشوق می‌شتابند.

رفتن به کربلا و نجف برای پا بوسی و عرض ارادت به ائمه ای که همه وجود شیعیان در بر گرفته این روزها بیش از هر زمان دیگری برای زائران حسینی سهل و آسان شده است زیرا ایجاد امکانات برای زوار در توجه مسوولان استان خوزستان قرار گرفته است.
مسیر اهواز به مرز چذابه برای سفر به کربلای معلی از جمله مسیرهای اصلی و کوتاهی است که انتظار رسیدن زایر را این روزها در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر می‌کند چرا که به مانند گذشته این مسیر دیگر مسیر ناهمواری نیست.
در چذابه و شلمچه چنان شور و هیجانی برپا بود که هرانسانی را در مقابل این همه عشق وارادت به تحّیر وا می دارد. شیعیان برای لبیک گویی به ندای «هل من ناصر ینصرنی» ثارالله، فرزند فاطمه زهرا(س) از فراخنای تاریخ راهی کربلا می‌شوند. پیر و جوان،کودک شیرخواره، افراد ناتوان، جانبازان سر افراز عصا بدست و یا روی و یلچر و…. با احساس لطیف و ایمانی راسخ و ستودنی در مسیر‌های منتهی به هر دومرز و نیز پشت ورودی‌های پایانه مرزی ایستاده و برای ورود بخاک عراق لحظه شماری می‌کردند. بسیاری از آنها آمده بودند تادر این چند روز باقی مانده با پای پیاده به زیارت معشوق خود بروند و چون قطره‌ای کوچک به دریای خروشان زائران کربلای معلی بپیوندند.مردم مومن، جوانان بسیجی واعضای هیات‌ها و مواکب عزاداری شهرهای مرزی شوش ، دشت آزادگان،خرمشهر و آبادان و مدیر، کارکنان و و……. این روزها برای پذیرایی از زائران و ارائه خدمات داوطلبانه واقعا سنگ تمام گذاشته و اوج عشق وارادت راستین خود را به ولایت و امام حسین(ع) نشان داده‌اند. تقدیم غذای گرم، پتو، چای، آب، نان گرم، و زدودن غبار خستگی از چهره زائران حسینی بخش کوچکی از خدمات مردم غیور خوزستان و استان ایلام است.

جا دارد با تدابیر اتخاذ شده در سالهای آینده خدمات دهی به مسافرین و زائرین عتبات عالیات در تمامی مسیرهای استان خوزستان بخصوص مرز چذابه بیشتر و مطلوب‌تر شود تا مسیر طولانی رسیدن به عتبات عالیات برای زائرین سهل و آسان شود.

بسوز ای دل که امروز اربعین است / عزای پور ختم المرسلین است

قیام کربلایش تا قیامت/ سراسر درس ، بهر مسلمین است

اربعین حسینی تسلیت باد.

چذابه مسیر عشق

« ۱ از ۴ »
x

همچنین ببینید

ضرورت توسعه روستایی و نقش آن در توسعه ملی

روستا چیست، منظور از توسعه چیست و ارتباط این دو با هم چگونه است؟

مناطق دوزبانه خوزستان

مهارتهای کلاس داری

آشنایی با مهارتهای کلاس داری و شیوه‎های تدریس نوین

مناطق دوزبانه خوزستان

نگاهی به مسائل آموزشی کودکان دوزبانه خوزستان

اصطلاح آموزش دو زبانه ، این روزها آهنگ ضربان قلب مردم را ناخودآگاه سرعت بخشیده است