خانه » علم و فناوری » تکنولوژی » مولفه های تاثیرگذار بر هوشمند سازی شوش
فروش محصولات و تولیدات شما
هوشمند سازی شوش
هوشمند سازی شوش

مولفه های تاثیرگذار بر هوشمند سازی شوش

کهن شهری بنام شوش، با دو ثبت جهانی، آثار باستانی – اسلامی، یادمان دفاع مقدس، ،حرم دانیال نبی، کشاورزی مستعد، صنایع بزرگ تولیدی تبدیلی تکمیلی ، اکوسیستم چهار فصل و منابع طبیعی بکر… در رنکینگ برنامه ریزی شهرهای معتبر ایران قرار دارد.
استفاده روز افزون از فنآوری اطلاعات و تکنولوژی در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی باعث شده است، فضاهای شهری  بعنوان  زیستگاه انسانی با ساختاری متفاوت روبرو شوند.
در چنین فضایی توجه به مولفه های شهر هوشمند و خلاق بعنوان یکی از مهمترین اولویت های برنامه ریزان و سیاستگذاران و اهمیت استراتژیک و موقعیت ژئوپلتیک شوش ضروری به نظر میرسد. مهندس یوسف زمانی شهردارباتجربه و موفق شوش، با اشاره به اهمیت رسیدن به مدیریت یکپارچه شهری در سطح شهر معتقد است. یکی از آرمان‌های شهری رسیدن به مدیریتی است که همه جوانب شهر را مدیریت کرده و کاهش هزینه‌های ترافیک، حمل‌ونقل‌های بی‌مورد را در پی داشته باشد.در این راستا اقدامات و برنامه ریزی هایی از سوی شهرداری ،جهت زیرسازی برای رسیدن به شهر هوشمند با توسعه زیرساخت‌ها ، نصب فیبر نوری آغاز شده است.

مولفه های تاثیرگذار و ملزومات هوشمند سازی شوش
حاکمیت هوشمند: یکپارچه سازی خدمات و تعاملات بین حاکمیت، مردم، شهرداری و سازمانهای مرتبط، به منظور عملکردی یکپارچه، شفافیت و داده باز جهت تصمیم گیری مشارکتی اثربخش و کارا
اقتصاد هوشمند: برقراری سطح قابل قبولی از تجارت الکترونیک و کسب و کار الکترونیک به منظور افزایش
بهره وری. ایجاد بستری برای کارآفرینی، ایجاد محصولات نوآورانه و مدل های کسب و کار و خدمات نوین
جابجایی هوشمند: برقراری زیرساخت ها، یکپارچه به منظور ارایه خدمات حمل و نقل و لاجستیک به نهادها ومردم؛ سیستم حمل و نقل امن، پاک، پایدار، یکپارچه و متنوع؛ کاهش هزینه و زمان، کاهش آلودگی هوا
با توجه به اعتبارمصوب شده (۱۳میایارد ریالی)، آئین نامه ها مقررات و راهبردهای ضروری، دستیابی به توسعه پایدار ، ارتقا کیفیت زیست شهری، متعادل کردن کاربری¬ها و رشد هوشمند شهر را با دیدگاه کارشناسی شده و مشارکت فنی و تخصصی بخش خصوصی ( تجارت الکترونیک – کسب و کار الکترونیک –شهرداری الکترونیک ) در هوشمند سازی شوش مورد توجه قرار گیرد .
با شناخت ابعاد شش گانه حاکمیت، اقتصاد،جابجایی ، محیط ،مردم و زندگی هوشمند در مولفه های هوشمند سازی شوش پیشنهاد میشود؛ تبیین شاخصهای توسعه پایدار شهری در شهرهای هوشمند را با تحلیل نقش شهر هوشمند شوش بر پایداری اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه مورد بحث و بررسی قرار دهیم و ویژگیهای شهر هوشمند را در چهارچوب قوانین مقررات، اهداف توسعه پایدار(افق ۱۴۰۴)، شاخص ها ودرقالب شهرداری الکترونیک شوش پیگیری شود
مهندس کرد نائب رئیس شورای اسلامی شوش معتقد است رشد و توسعه درآمد پایدار شهرداری ضامن توسعه در شهر شوش است و هرگونه اشکال در سیستم مالی، شهرداری را با مشکل مواجه می کند.
ایشان در نشست مشترک اعضای شورای شهر و مسئولان واحدهای شهرداری شوش بیان می کندبه طور معمول در تمام بخش های شهرداری نقاط ضعفی وجود دارد و خواستار تزریق روحیه تعامل مدیران بخش ها و پرسنل شهرداری با مردم، تکریم ارباب رجوع رضایت مندی مردم میشود
در نتیجه؛ هوشمند سازی شهرشوش در راستای ایجاد شهرداری الکترونیک گامی موثر و ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
حضور مجدد شهردار مهندس یوسف زمانی اصل در شهرداری ، دیدگاه های توسعه ای اعضای آکادمیک و باتجربه شورای شهر و جذب مشارکت استعدادها در زمینه های مختلف (شورایار) می تواند روند دستیابی شوش به توسعه پایدار را تسریع و مسیر جذب سرمایه و رشد و پیشرفت شهر و شهروندان را با هوشمندسازی شوش هموار نماید.
امیدواریم مسیر مشارکت ظرفیت های فنی و تخصصی بخش خصوصی در کنار شهردار و اعضای شورای شهر بکار گرفته شود و سرمایه گذاری پایداری را شهرداری شوش در دستور کار قراردهد.
در چنین فرآیندی می توان برپایه تبادل هوشمند اطلاعات بین سیستمهای مختلف جریان اطلاعات پس از تحلیل به سرویس های تجاری و شهری تبدیل نمود و به کمک جریان اطلاعات، اکوسیستم شهری را بهبود ،سالم ترو پایدارترپیاده سازی و از طریق چارچوب حاکمیتی شهر هوشمند، کنترل و مدیریت نمود.

مرکز تجارت الکترونیک شوش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

واگذاری نیشکر هفت تپه

سهم حقوقی شوش از خصوصی سازی نیشکر هفت تپه

سهم قانونی و حقوقی شوش از واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، به بخش خصوصی شامل چه تعهدات ضمانتی و راهکارهای توسعه ای می شود؟ سهم حقوقی شوش از خصوصی سازی نیشکر هفت تپه

ایران انا

خط و مش رسانه ای شوش را چه کسانی مدیریت می کنند؟

چنین مجوزهای نامفهوم و نامعلوم آیا سدمعبر در راه رشد و توسعه حوزه رسانه و ساماندهی این بخش نیست؟

موقعیت شوش

جغرافیای طبیعی شهر شوش

شوش در ۵َ- ۳۲ شمال و ۴۶َ- ۴۸ شرقی در کنار رود شاوور، در دشتی که قبلاً معروف به دشت شوش بوده است