خانه » اقتصاد و سیاست » شهرداری و توسعه پایدار شوش
فروش محصولات و تولیدات شما
فرهنگ کدخدا منشی و ناهمگونی توسعه
ناهمگونی توسعه

شهرداری و توسعه پایدار شوش

شهرداری یکی از سازمانهای موثر، در حوزه زیستگاه انسانی (مدیریت خدمات شهری)ست و تاثیر مستقیم در رشد و توسعه پایدار یک شهر، منایع انسانی، مسائل فرهنگی ، ورزشی و…. دارد و شهردار، بعنوان مسئول  ارشد این ابر سازمان، مدیریت شهری ، مستلزم شرایطی ست، تخصص، تجربه، سوابق کاری و اجرایی، داشتن روحیه تعامل و همکاری  و تحصیلات مرتبط “عمران و توسعه پایدار” از جمله ویژگی های مهمی است که در تعهد،انتخاب شهرداران همواره ملاک تصمیم گیری برای اعضای منتخب شورای شهر است.

آنچه در کهن شهری بمانند شوش، (با توانمندی های بی نظیر در حوزه گردشگری و….)در مدیریت شهری ضروری بنظر میرسد، تسلط و برتری شورا بر تصمیمات اجرایی  شهرداری، و جهت گیری های کارشناسی اعضای شورا است. بهمین رو شهردار بایستی شخصیتی  با کفایت علمی، همسو و همفکر  با شورای شهر باشد تا شاهد عمران و توسعه پایدار شهری باشیم.

در شورای پنجم شوش ضروریست، ابتدا حسن اداره و حفظ سرمایه و داراییهای نقدی، جنسی و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد و با نظارت بر حساب درآمدها و هزینه ها و تطبیق آیین نامه‌های پیشنهادی شهرداری با قوانین و دستورالعملهای وزارت کشور، مسائل به گونه‌ای که مخل جریان عادی امور شهرداری نباشد، رسیدگی  و مورد توجه قرار گیرد.

شهردار در واقع پلی است بین سازمان اداری شهرداری و شورای شهر، که وظیفه دارد بعد از معرفی اعضای منتخب شورای پنجم شوش، اطلاعات لازم را درباره مسائل شهری (چهارسال گذشته) را در اختیار شورای منتخب  بگذارد و دستورات و مصوبات شورای گذشته را  که، برای اجرا به سازمان شهرداری ابلاغ شده است را به تائید شورای منتخب برساند.

مطابق اختیارات، شورای پنجم شوش،  لازم است . ساز و کار دقیق قانونی برای نصب و عزل شهردار و نظارت شورای بر شهرداری طبق فرآیندهای حقوقی و قانونی تعریف شود تا “با درس گرفتن از گذشته و ناهمگونی های میدانی عدم توسعه همه بخشی” شورای شهر به مجری صرف و بی‌ اراده تصمیمات شخص شهردار  مبدل نشود.

ضروریست وجهه مردمی منتخبین شواری پنجم، معیارهای تخصصی و توانمندیهای کارشناسی آنها در مدیریت شهری حفظ شود تا بتواند پاسخ گوی نیازهای مردم و رای دهندگان به خود باشند و از مجرای قانون وظایف  و تعهدات خود را انجام دهند.

سخنی با اعضای منتخب  شورای پنجم  کهن شهر شوش

طبق قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور: تعیین و استیضاح شهردار به اعضای شورا  هر شهر واگذار شده است.

حال این سوال مطرح میشود، در کهن شهری بمانند شوش با ظرفیت های بی نظیر، شهردار باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتواند همه مسائل شهری اعم از فرهنگی، عمرانی، خدماتی و… را مدیریت کند؛ رابطه او با شورای شهر چگونه باشد؟

ادامه دارد…

شورای پنجم و شهردار منتخب

مرکز تجارت الکترونیک شوش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سیر تحول آبرسانی در دوره هخامنشیان

در تمدن باستان ایران،مصرومیانرودان آب را در آب انبارها، با جدارهای غیرقابل نفوذ ذخیره مینمودند.

آبخيزداري

آبخیزداری، پیشگیری ازبحران سیل

پروژه های آبخیزداری در راستای حفاظت از آب وخاک و گامی در جهت جلوگیری از بحران سیل

فرهنگ عاشورا

فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی

حرکت امام حسین (ع) از چنان ظرفیتی برخوردار است که از قرن اول هجری تا به امروز فراوان گفته و نوشته اند اما ناگفته ها و ناشنیده های بسیاری هنوز وجود دارد  .