خانه » یاداشت روز » خبر و رسانه » شهادت جانباز سرافراز شوش
اسماعیل شهابی طرفی
اسماعیل شهابی طرفی

شهادت جانباز سرافراز شوش

جانباز سرافراز حاج اسماعیل شهابی طرفی، از سربازان رشید و دلاور، خطه شهیدپرور شهر شوش،که از ابتدای جنگ با شجاعت تمام در خط مقدم جبهه حضور داشت به یاران شهیدش پیوست. این رزمنده دوران دفاع مقدس ۲۰ مهر۱۳۴۰ در شوش متولد و در هفتم خرداد ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه بر اثر ترکش به درجه جانبازی نائل آمد، این جانباز ۷۰ درصد“حاج اسماعیل طرفی” از دیدبان‌های منطقه شوش و تیپ امام حسن مجتبی(ع)،لشکر ۷ ولیعصر(عج) ده روز قبل از پذیرش آتش بس از ناحیه گردن مجروح و  قطع نخاع شد. وی بیش از ۲۸  سال از ناحیه گردن به پایین کاملا بی‌تحرک بود.

عملیات‌ کربلای‌۵  بامداد۱۹ دی‌ ماه‌۱۳۶۵ با رمز «یا زهرا(سلام‌ الله‌ علیها») آغاز و تا پایان‌ سال‌۱۳۶۵ ادامه‌ داشته است، که به‌ لحاظ‌ مقاومت‌ و جنگندگی‌ نیروهای‌ ایران‌، در شرایط‌ بسیار مشکل‌ و پیچیدگی‌ دژهای‌ مستحکم‌ دشمن، یکی‌ از بزرگترین‌ نبردهای‌ تمام‌ دوران‌ جنگ‌ تحمیلی‌ محسوب‌ می‌شود. این عملیات، بخاطر اهمیت‌ سیاسی‌ و نظامی‌ آن‌- همواره‌ جایگاهی‌ قابل‌ توجه‌ در اندیشه‌ طراحان‌ جنگ‌ داشته‌ است.

مقام معظم رهبری حضرت ایت الله خامنه‌ای: «شب‌های عملیات کربلای ۵ شب‌های قدر این انقلاب است و انس با آن باعث وارسته شدن می باشد، هر کس آن عملیات را فراموش کند نامش از اردوگاه انقلاب قلم خواهد خورد؛ لذا باید این حادثه بزرگ را زنده نگه داریم.»

آوای شوش: با نثار صلوات به ارواح مطهر خاتم پیامبران(ص)،رسول رحمت برای عالمیان و اهل بیت عصمت وطهارت(ع)،، و درود وسلام بر شهیدان و شما پویندگان آرمان ها و ارزشهای الهی….شهادت این رزمنده دلیر و مجاهد دوران دفاع مقدس را به مقام معظم رهبری، خانواده این شهید جلیل القدر و مردم ولایت مدار شوش تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

چندی پیش این جانباز سرافراز بر اثر شدت جراحات ناشی از مجروحیت به کما رفت و روز گذشته در بیمارستان گلستان اهواز به کاروان دوستان شهیدش پیوست.مراسم نماز شهید راس ساعت ۱۷ به امامت حضرت آیت الله جزایری در اهواز کوی بوستان نبش خیابان ۴ بوستان مسجدامام حسین برگزار شد.مراسم وداع با این شهد عزیز روز یکشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم دانیال نبی برگزار می شود سپس پیکر پاک این شهید والامقام در گلزار شهدای شوش تشییع و به خاک سپرده می شود.ضمنا” مراسم تشیع و تدفین شهید روز دوشنبه صبح راس ساعت ۸ از حرم دانیال به سمت گلزار شهدا برگزار می گردد بلافاصله بعد مراسم تدفین مراسم سوم و هفتم شهید در مصلی نماز جمعه شوش برگزار می گردد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

شهادت جانباز سرافراز شوش حاج اسماعیل شهابی طرفی

حاج اسماعیل شهابی طرفی

x

شاید بپسندید

كاهش و مقابله با تورم

تورم در نظریه هاى اقتصادى

تورم اجتماعی یکی از موضوعات مهم در کشور ماست

فرهنگ عاشورا

فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی

حرکت امام حسین (ع) از چنان ظرفیتی برخوردار است که از قرن اول هجری تا به امروز فراوان گفته و نوشته اند اما ناگفته ها و ناشنیده های بسیاری هنوز وجود دارد  .

جبهه شوش

فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس

شهید آوینی : یاران ! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن است