حراج!

ميزان افسردگي بين دانش آموزان عادي و تيز هوشان

۳۵,۰۰۰تومان ۳۰,۰۰۰تومان

بررسي ميزان افسردگي بين دانش آموزان عادي و تيز هوشان دختر

Evaluation of Depression among Normal and Husband Girl Students

تعداد صفحات:  54          فایل : Word                فهرست موضوعی در تصاویر مشاهده نمایید

توضیحات

دو مشخصه‌ي اساسي افسردگي، نااميدي و غمگيني است، شخص ركود وحشتناكي احساس مي‌كند و نمي‌تواند تصميمي بگيرد و يا فعاليتي را شروع كند يا به چيزي علاقمند شود، افسردگي را مي‌توان دوراني دانست كه طي آن شخص در حالي كه با وقايع خارجي نوعي سازگاري نشان مي‌دهد تمام انرژي خود را متوجه درون وجودش مي‌كند، او پلي را كه بر روي خندق شده و قلعه را به خارج مربوط مي‌سازد، بالا مي‌كشد نه به خاطر دور نگهداشتن‌، بلكه براي آنكه وقت داشته باشد سلاحهاي دفاعي خود را آماده سازد.

انسان امروز مبتلا به بلاهاي رواني نظير تشويش، اضطراب و … است پس بحق اين قرن را قرن اضطراب ناميده‌اند، بر طبق آمارهاي بين‌المللي ۱۵% از افراد بالغ علائم بارز افسردگي را از خود نشان مي‌دهند و تنها ۵% از آنان به روانپزشك مراجعه مي‌كنند.

تمام فشارهاي ناشي از رشد و تكامل احساسات جنسي، به همراه ايده‌آل‌گرايي و مانتيكي كه لاجرم به سرخوردگي منجر خواهد شد باعث بروز افسردگي است.

آنچه كه در تخيلات فرد به عنوان يكي از بزرگترين تجارب زندگي جلوه شده بود ممكن است در عالم واقعيت در سطحي بسيار نازلتر قرار گيرد و به همراه آن رنجش، ترديد، احساس گناه و نوميدي نيز ايجاد شود و افسردگي نتيجه آن است.

کلیدواژه:ميزان افسردگي بين دانش آموزان عادي و تيز هوشان -نااميدي – غمگيني-احساس-خندق-سلاحهاي دفاعي-تشويش- اضطراب-روانپزشك-احساسات جنسي-مانتيكي-ايده‌آل‌گرايي-سرخوردگي-رنجش- ترديد- احساس گناه

تعداد صفحات:  ۵۴          فایل : Word                فهرست موضوعی در تصاویر مشاهده نمایید