حراج!

خستگی مزمن نوعی اختلال در روند فعالیت

۱۰,۰۰۰تومان ۶,۰۰۰تومان

خستگی مزمن نوعی اختلال در روند فعالیت

Chronic fatigue is a disorder in the process of activity

توضیحات

خستگی مزمن نوعی اختلال در روند فعالیت‌های جسمی و روحی فرد است و مهمترین نشانه آن این است که فرد دایما احساس خستگی، کوفتگی و فقدان انرژی می‌کند.

 محققان بر این باورند که اگر فرد در دوران کودکی اختلالاتی از قبیل درون گرایی، رکود و عدم فعالیت و یا داشتن روانی ناسالم را تجربه کرده باشد، شرایط مساعدتری جهت ابتلا به خستگی مزمن در او وجود دارد.

علایم خستگی مزمن شبیه به علایم سرماخوردگی و یا سایر عفونت‌های ویروسی است، به دلیل وجود چنین شباهت‌هایی است که در بیشتر موارد تشخیص خستگی مزمن از سایر بیماری ها و اختلالاتی از قبیل افسردگی شدید، روان تنی (نوعی اختلال روحی و روانی است که موجب می‌شود فرد بیمار دایما احساس آشفتگی و نگرانی کند) و مالیخولیا و… کارآسانی نیست. امکان ابتلای زنان به این عارضه حدود ۳ برابر بیش از مردان است و می توان گفت: این عارضه بیشتر در رده‌های سنی ۲۰ الی ۴۰ سال رخ می‌دهد. از جمله مهمترین علایم وجود خستگی مزمن در فرد، عبارتند از:

– کاهش توانایی افراد در جهت انجام فعالیت‌های جسمی و ذهنی

– کاهش توانایی و قدرت حافظه فراموشکاری

– درد مفاصل و ماهیچه‌ها البته بدون وجود قرمزی و یا تورم عضو

– داشتن تب‌های پایدار و مداوم بخصوص هنگام بعد از ظهر

– اختلالات خواب از قبیل کم خوابی و پرخوابی

کلیدواژه:خستگی مزمن-اختلالات-کم خوابی- پرخوابی-تب‌-درد مفاصل -ماهیچه‌-فعالیت‌های جسمی – ذهنی-سرماخوردگی-عفونت‌های ویروسی-افسردگی-روان تنی- اختلال روحی – روانی-درون گرایی-رکود – عدم فعالیت – روانی ناسالم

تعداد صفحات:۱۲        فایل:Word