خانه » آموزش و پژوهش » ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا یَسْطُرُونَ
فروش محصولات و تولیدات شما
آوای شوش
رسانه و خبر شوش

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا یَسْطُرُونَ

خبرنگاران لحظات نابودشدنی و زوال یافتنی را تثبیت و ابدی می کنند.

با فرا رسیدن سال روز خبرنگار(۱۷  مرداد) برای ما اصحاب رسانه، فرصتی فراهم شد،  تا  در دو روز گذشته در خدمت فرماندار  و شهردار شهرستان شوش باشیم .

محتوای این نشست های  صمیمانه (ابعاد تخصصی، فنی  و آموزشی)”برای خبرنگاران و اصحاب رسانه” بهمراه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان شوش، دیروز درمراسم تجلیل از مقام خبرنگار، شرایط عمرانی، وضعیت طرح ها، برنامه های انجام شده و اهداف پیش رو، مشکلات ، فرصتها، نقاط قوت و ضعف و …. را همراه، با نکاتی آگاهی بخش، که ترویج دهنده وحدت و همدلی جامعه،  و در راستای جذب مشارکت اجتماعی شهروندان بود،  با بیانی شیوا و رسا، به مشورت اصحاب رسانه و خبرنگاران گذاشت.

در این نشست، که بمناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شوش، برگزار شد؛ ترتیبی داده شده بود، تا مباحث فنی – تخصصی، بصورت جامع، آموزشی  و استعداد پرور، به خبرنگاران و اصحاب رسانه منتقل شود، حضور و طرح مبحث(امید بخش)، نماینده خبرگزاری ایرنا در شمال استان خوزستان، سخنان  و تعاریف ابعاد کار رسانه ای و رسالت خبرنگاران  که در سخنان مدیریت فهیم ارشاد اسلامی شوش  بیان شد،  و تئوری پردازی”نظم و مدیریت” استاد باتجربه علوم اجتماعی (فلسفه تعلیم و تربیت) به این هم اندیشی  و تبادل نظر فضایی علمی – آموزشی داده بود.

سخنان  بصیرت افزا و امیدبخش فرماندار شوش در نشست دیروز، تاثیرگذاری یک مدیر باتجربه، در شهرستانی با تنوع قومیتی را نشان میداد. “که برای اصحاب رسانه و خبرنگاران  مفید و امید بخش خواهد بود.

نکاتی که در این هم اندیشی  در جایگاه رسانه ای خود می توانم بدان اشاره کنم ، اهمیت  تداوم حضوراین فرماندار باتجربه،کاردان و آَشنا به امور در شهرستان شوش است ، فرمانداری که به نیازها و پیش نیازهای توسعه ای و عمرانی شوش اشراف کامل دارد، فرصت ساز توسعه پایدار شوش در برنامه ششم خواهد بود.

در مراسم  امروز نیز، شهردارشهرستان شوش جناب مهندس زمانی در سخنان خود، دشواری اتخاذ تصمیمات در مدیریت شهری، کهن دیاری مانند شوش را با بیانی صادقانه و صمیمانه با خبرنگاران و اصحاب رسانه در میان گذاشت.

در این هم اندیشی که بمناسبت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران شوش برگزار شد، نکاتی قابل تامل، از مشکلات شهری( ترافیک و قدیمی بودن بافت شهری – کمبود اعتبارات مصوب –بیکاری و معضل دست فروشی و….)، نیازها و پیش نیازهای شوش در مقوله  فرهنگ شهرنشینی ، اقدامات فرصت ساز در مناطق کم برخوردار، حمایت های ورزشی و  اجتماعی  صورت پذیرفته  ، ایجاد انضباط در مسائل مالی، نوآوری و الکترونیک نمودن سیستم سازمانی شهرداری در سخنان مهندس زمانی با اصحاب رسانه و خبرنگاران شوش بیان شد.همچنین، جناب سید مجید نوری زاد(علوی) نیروی توانمند و متعهد شهرستان، نیز، به نمایندگی از شورای شهر در این نشست(تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرداری شوش) حضور داشت.

مباحثی چون ، فعالیت چهار ساله شورای شهر، پیگیری های عمرانی  و توسعه ای شوش ، بهبود وضعیت درارائه خدمات شهری، محدودیت های سرمایه گذاری  در شوش  و پیگیرها و مصوبات شورای در چهارسال حضور ایشان در شورای چهارم شهر شوش ، در سخنان جناب نوری زاد با خبرنگاران مطرح شد . که در روزهای آینده در نوشتاری تحلیلی و بصورت جز به جز  بدان خواهم پرداخت.

آنچه در این نشست ها (تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران شوش ) می توانم در یک جمع بندی بدان اشاره کنم، تجربه های کسب شده از آزمون و خطاهایی ست که، اکنون بعد از چهار سال (در فرمانداری و شهرداری) تبدیل به فرصت، برای تسریع درحرکت، به سوی اهداف پیش بینی شده، و دستیابی به توسعه پایدار، شوش شده است.لذا ضرورت دارد، پایداری حضور این مدیران باتجربه،متعهد و بصیر، جهت دستیابی به اهداف توسعه ای در برنامه ششم، را با نگاهی فراتر از مسائل دسته پائین و سلایق و علایق، بنگریم و فرصت سازی کنیم و  خدمتی صادقانه، توام با تعهد و برنامه ریزی را از آنها مطالبه نمائیم.

 

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا یَسْطُرُونَ | آوای شوش

 

 

مرکز تجارت الکترونیک شوش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

مناطق دوزبانه خوزستان

نگاهی به مسائل آموزشی کودکان دوزبانه خوزستان

اصطلاح آموزش دو زبانه ، این روزها آهنگ ضربان قلب مردم را ناخودآگاه سرعت بخشیده است

تعلیم و تربیت در مکتب اومانیسم

اومانیسم یکى از شاخصه‏هاى برجسته و جنبه‏ هاى پرنفوذ رنسانس بود

فرهنگ عاشورا

فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی

حرکت امام حسین (ع) از چنان ظرفیتی برخوردار است که از قرن اول هجری تا به امروز فراوان گفته و نوشته اند اما ناگفته ها و ناشنیده های بسیاری هنوز وجود دارد  .