خانه » یاداشت روز » خبر و رسانه » حفظ فرهنگ و تفکر بسیجی،یک ضرورت است
فروش محصولات و تولیدات شما
هفته بسیج شوش
سرهنگ بابایی هفته بسیج

حفظ فرهنگ و تفکر بسیجی،یک ضرورت است

وَ مَا النَّصرالّا مِن عِندِالله العَزِیزِ الحَکِیم

روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶ فرصتی در اختیار اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان قرار گرفت تا به دعوت  سرهنگ دوم پاسدار کریم بابایی فرماندهی ناحیه ی سپاه پاسداران شهرستان شوش به مناسبت آغاز هفته ی بسیج ، در سالن کنفرانس این ناحیه  نشست رسانه ای برگزار نمایند 

جلسه با تلاوت آیات قرآن کریم  توسط  سروان پاسدار سبزی نژاد آغاز شد. سپس سرهنگ بابایی در مقدمه ای کوتاه ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها در دو ماه محرم و صفر از درگاه خداوند سبحان و تبریک به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول ، ماه شادی و سرور اهل بیت(ع) ؛ هفته ی بسیج را نیز به خبرنگاران بسیجی و ولایی تبریک گفت و پیرامون آغاز هفته ی بسیج اظهار داشت : هفته ی بسیج طلیعه ی آن در اولین روز از ماه ربیع الاول است و پایان آن صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی و ما این تقارن را به فال نیک می گیریم .وی پیرامون تاریخچه ی تشکیل بسیج خاطر نشان نمود : از دیدگاه امام(ره) تاریخ و سابقه بسیج به بیداری قوم بنی اسراییل و قیام آن قوم بر ضد ظلم فرعونی به فرمان حضرت موسی (ع) و بسیج اصحاب پا برهنه و فقیر صفه در برابر ظلم و غارت اشراف بت پرست مکه، به دعوت رسول اکرم (ص) و نیز اهتمام ائمه ی اطهار (ع)که نگرش الهی داشتند و به تشویق مردم به هم پیمانی برای حل مسائل سیاسی و کاهش گرفتاری مسلمین باز می گردد. در عصر حاضر هم، بسیج مردم در قیام پانزده خرداد در سال ۱۳۴۲ در برابر ظلم و خیانت رژیم پهلوی و استمرار مبارزه آنان تا سرنگونی حکومت شاهنشاهی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ ماهیت بسیجی دارد.بابایی افزود : « سنگ بنای بسیج بر حکم فقهی و جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر روحیه دفاعی باشد و نه تهاجمی یا جهان گشایی، بسیج در نظر امام مولودی جدید است که کارشناسان جهانی نمی توانند آن را بشناسند، هر گاه قوه ایمان در ملتی زنده شود، همگان را به قیام الله فرا می خواند و می تواند سرتاسر یک کشور را بسیج نماید، معیار حرکت بسیج هم همین اسلام و درک مفاهیم عالیه آن است».فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان شوش در ادامه به قدرت بسیج اشاره کرد و گفت : همه ی ملت حماسه های بسیج را در طول هشت سال دفاع مقدی و دوران سازندگی پس از جنگ و حال حاضر را دیده اند و در آینده هم به قدرت بسیج ایمان خواهیم آورد ؛ چون اکمروزه به راحتی می شود فهمید که که حضرت آقا چه چیزی را از دید خود این این شجره ی طیبه انتشار داشته که آن را تأسیس کرده است .
وی در ادامه به سئوالات خبرنگاران به شرح زیر پاسخ داد :

جعفر دیناروند «ایران انا » : فرهنگ ار نظر شما چیست و کار فرهنگی دارای چه معیارهایی است ؟

سرهنگ کریم بابایی :ـ به همان جمله که حضرت آقا فرمودند : « اگر در محیط جامعه اکسیژن و هوا نباشد، آن محیط نمی‌تواند زنده بماند، لذا کار فرهنگی برای زندگی، پویایی، نشاط و ادامه حیاط در جامعه نیاز است. باید ایمان در کار فرهنگی وجود داشته باشد و آنچه نیاز جامعه بوده برای کارهای فرهنگی برنامه‌ریزی کنیم.وی افزود : کار فرهنگی باید نیرو و نشاط را برای جامعه به وجود آورد و برای مخاطبین تعهداتی را به وجود آورد و با الگوگیری از گذشته برای حال و هدف گذاری برای آینده را مد نظر داشته باشد و آن چه نیاز جامعه ی ارزشی و اسلامی است را در نظر بگیرد و برای رسیدن به مطلوب که مدینه ی فاضله است گام برداشته شوم .

سرهنگ بابایی هفته بسیج 29 آبان 1396

هفته بسیج شهرستان شوش

علی روسی « سیمای خوزستان در شوش» : برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته ی بسیج را تشریح نمایید ؟

سرهنگ بابایی :ـ در مجموع در سطح پایگاه ها و کانون های مقاومت در رده های « اداری ، پزشکان ـ مهندسین ، هنرمندان ، عشایر ، ورزشکاران و … » ۵۳۶ برنامه در نظر گرفته شده که از این میان ۶۳ برنامه ی شاخص شهرستانی داریم که در دل این برنامه ها : « دیدار با امام جمعه ، غبار روبی مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس ، همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۸ صبح از پارک میراث تا آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) ؛ میقات صالحین روز جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ، حضور در نماز جمعه و سخنرانی فرماندهی سپاه قبل از خطبه ها روز جمعه ۳ آذر۱۳۹۶ ، محافل انس با قرآن ، تجلیل از بسیجیان پیشکسوت و جوانان ترین بسیجیان دوران جنگ در صورتی که در قید حیات باشند ، افتتاح سه حوزه ی مقاومت ، افتتاح چند طرح عمرانی در سطح شهرستان در زمینه ی اشتغالزایی ، فرهنگی و محرومیت زادیی ، برگزاری جام فوتبال هفته ی بسیج ، همایش مادران ، پرچم داران جنگ نرم روز شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶و از همه مهم تر ، شکوه مقاومت ساعت ۸ صبح روزیکشنبه ۵ آذر با حضور کلیه ی بسیجیان که از همین جا از کلیه ی خبرنگاران دعوت می شود در این برنامه حضور داشته باشند . »
سجاد عبیدی پور « خبرگزاری تسنیم » :ـ چه برنامه های فرهنگی برای روستاها در نظر گرفته اید ؟

کریم بابایی :ـ در واقع از این ۵۳۶ برنامه حداقل سه برنامه در یک روستا برگزار می شود و در واقع عمده ترین دغدغه ی ما در حال حاضر محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در روستاها ، خصوصا روستاهای محروم است طی سال گذشته تا به امروز با حمایت های فرماندهی سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان ؛ ۳۵ پایگاه مقاومت بسیج در روستاهای آسیب پذیر و محروم راه اندازی شده است و در واقع این نوع کارها به عبارتی کارهای فرهنگی در روستاها می باشد .

در ادامه سوالی که بعنوان مدیر پایگاه آوای شوش مطرح نمودم؛ به این نکته اشاره داشت، که  چگونه  ما فعالان اجتماعی و رسانه ای که سالها (۱۵ سال)در حوزه های سایبری و مجازی تجربیاتی در کنار بزرگ مردان جهاد و شهادت آموخته ایم می توانیم  تجارب خود را در حوزه سایبری و فضای مجازی با پایگاه های بسیج  به اشتراک بگذاریم.

کریم بابایی :ـ بسیج یک مزرعه ی بی حد و حصار است و اگر تجربیات نخبگان با نظر کارشناس ما و همچنین مسئول فرهنگی و امور اجتماعی برای ارتقاء سطح دانش پایگاه های مقاومت اثر مثبتی داشته باشد آن تجربیات را به پیکره ی بسیج انتقال می دهیم .

علی فتحی « صدای کرخه » : روز شمار هفته ی بسیج و شعار سال این هفته را بازگو نمایی؟

کریم بابایی :شعار هفته ی بسیج با شعار “بسیج مظهر مردم سالاری دینی” نام گزاری شده لذا باید تلاش کنیم تا تفکر و فرهنگ بسیج که برگرفته از اسلام ناب بوده است در جامعه گسترش یابد. اما روزشما هفته ی بسیج به شرح زیر است :

۱ ـ دوشنبه ۲۹ آبان: بسیج، اقتصاد مقاومتی و سازندگی

۲ ـ سه شنبه ۳۰ آبان؛ بسیج، محرومیت زدایی و خدمت رسانی

۳ ـ چهارشنبه اول آذر؛ بسیج، اعتلای فرهنگی و اجتماعی

۴ ـ پنج شنبه ۲ آذر؛ بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم

۵ ـ جمعه ۳ آذر؛ بسیج، مسجد محوری و ولایتمداری

۶ ـ شنبه ۴ آذر؛ بسیج، دولت مقاومت و استکبار ستیزی

۷ ـ یکشنبه ۵ آذر (روز بسیج)؛ بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی

عباس کرم الهی «شوش نیوز : من چهار تا سئوال دارم ۱ ـ مشکل ایجاد موزه ی دفاع مقدس شوش به چه مرحله ای رسیده است ؟ ۲ ـ بالاخره کی روز مقاومت و پایدار شوش در تقویم رسمی کشور آورده می شود ؟ ۳ ـ مدتهاست شهید گمنامی در شهرستان شوش دفن نشده و آخرین باری که شهید گمنامی به این دیار آورده شد به اسفند ماه۱۳۹۵ ، روز شهدا و تأسیس بنیاد شهید بود که قرار شد این شهید را یا در آستان مقدس حضرت دانیال و یا در پارک میراث دفن کنند ولی به فراموشی سپرده شد ، آیا دلیل خاصی دارد ؟۴ ـ حضور خبرنگاران در کنار سپاه و بسیج چه تأثیری دارد ؟

کریم بابایی :۱ ـ خوشبختانه با آمدن فرماندار جدید مشکل ایجاد موزه ی دفاع مقدس تا حدودی حل شده و شهردار شوش نیز قرار است زمینی برای این پروژه در اختیار ما قرار دهد و به محض مشخص شدن محل زمین ، با هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس این موزه راه اندازی می شود .

۲ ـ ثبت روز مقاومت و پایدار شوش در تقویم رسمی کشور در واقع کار فرماندار و نماینده ی شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی است که می بایست از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیر این موضوع باشند ؛ اما در سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح دوم فروردین سالروز عملیات فتح المبین به نام روز مقاومت و پایداری مردم شوش نیز نام گزاری شده است .

۳ ـ برای دفن شهید گمنام در شهرستان شوش صحبت های لازم با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به عمل آمده ولی باید زیر ساخت آن فراهم شود که در شأن شهید باشد و برای آن زیارتگاهی ساخته شود ؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شوش قرار بود پیگیری های لازم را انجام دهد .

۴ ـ حضور خبرنگاران در برنامه های بسیج در واقع بمباران رسانه ای دشمنان را که به ما حمله می کنند یک پاسخ دندان شکن است ؛ وقتی که دشمن با بمباران خبری و تبلیغی « دیداری و شنیداری » جنگ نرم را برعلیه جهان اسلام خصوصا ایران روز به روز عمیق تر می کند ؛ به خاطر آن است دشمن متوجه شده انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) پایه گذاری کرده و به جهان صادر شده که نفوذ معنوی آن را حتی در آمریکا هم می بینیم متوجه شد که با جنگ سخت و نظامی نمی تواند در مقابل ما بایستد لذا به بمباران خبری و تبلیغی رو آورده است و بی شک حضور خبرنگاران بسیجی و ولایی آن بمباران ها را خنثی می کند و اگر بخواهم تأثیر خبرنگاران در جامعه را تفسیر کنم به نقش حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) اشاره می کنم که نقش رسانه ای آنها اگر نبود ما کربلا و در مجموع محرم و صفری نداشتیم و در نتیجه اسلام فنا می شد .

سرهنگ کریم بابایی فرماندهی ناحیه ی سپاه پاسداران شهرستان شوش در پایان این نشست خبری پیامی به مناسبت آغاز هفته ی بسیج صادر نمود که در زیر به بخشی از این پیام اشاره شده است :

” بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.”امام خمینی (ره)

بسیجی ضمیری روشن و زبانی ذاکر و شاکر را همچون صدفی که گوهری از ایمان و بینش در درون دارد، از لغزش ها حفظ کرده است. او پیروزیش در جهاد اصغر را مرهون سعی و تلاشش در جهاد اکبر می داند.

بسیجی فداکار، عاشقانه به جبهه شتافت تا طنین غریبانه ترین فریاد در غروب عاشورا بی پاسخ نماند. او شریعه به شریعه می پوید تا جرعه ای آبِ معرفت و مردانگی به خیام تشنگان حقیقت و راستی نسل این قرن برساند.

احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است و بسیجیان به بهترین نحو وحدت و همدلی مردم ایران در دفاع از میهن اسلامی را به ظهور رسانده‌اند.

بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده است: “بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان افراد ملت است. همه میدانهایى که بسیج در آن حضور پیدا کرده است، میدانهاى ملى است؛ میدانهاى مربوط به همت ملت – مثل میدان دفاع مقدّس، میدان سازندگى و خدمات عمومى است. هیچ‌وقت کشور، از یک مجموعه عظیمى که از بهترین فرزندان کشور و با این خصوصیات تشکیل شده است، بى‌نیاز نیست.”

اینجانب ضمن بزرگداشت یاد و خاطره تمامی شهدای عزیزمان بویژه شهدای بسیجی با تبریک فرا رسیدن این ایام به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، بسیجیان غیور و بصیر،مسئولین جهادگر و اقشار مختلف شهرستان شوش در سایه عنایات امام عصر (عج) و تدابیر هوشمندانه رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدالظله العالی)، شاهد فراگیری بیش از پیش پیام الهی و تفکر بسیجی در کشور باشیم و در این فرصت برای همه بسیجیان سرافراز شهرستان شوش آروزی توفیق و سلامتی دارم.(برگرفته از پایگاه خبری شوش نیوز – بقلم عباس کرم الهی)

پایگاه آوای شوش :

آری بسیجی کسی است که کارش: خود باختگی دربرابر حق و رهایی در وادی سرگشتگی و عشق و اخلاص به ذات مطلق است. بسیجی گسستن از قیود مادی و هواهای نفسانی و پیوستن به معنویت و محو شدن در مقابل جمال ازلی است . بسیجی مصداق بارز «المومن کالجبل الراسخ لا تحرکه العواصف» است .بسیجی آرمان خواه و اصول گراست و با هر چه که با اصول مکتبی او ناسازگار باشد ، سرستیز خواهد داشت . بسیجی مخلص برای ادای دین زمان و مکان نمی شناسد . برای بسیج و تلاش بسیجی شب و روز مفهوم ندارد . به بسیجی همه چیز در همه جا مربوط می شود . او برای پاداش کار نمی کند ، اجر خود را در جای دیگر جستجو می کند و صحیح تر اینکه بگوییم او اساسا به پاداش فکر نمی کند. بسیجی در مقابل تشخیص مصلحت ، فرمان و ارشاد مقام رهبری و ولایت چون و چرا نمی کند .
بنابراین اگر بخواهیم انقلاب و کشور بیمه باشد و جمهوری اسلامی آسیب پذیر نباشد باید این شور و شوق، این حرکت عمومی و این بسیج عظیم نیروهای ملت را روز به روز تقویت کنیم بسیج باید با همان روحیه و شور و قدرت دوران جنگ باقی بماند و جوانان آموزش ببینند و سازماندهی شوند و آمادگی حضور پیدا کنند در دوران بسیج مال جنگ است ، در دوران پشتیبانی مال پشتیبانی، در دوران علم مال تحصیل و تدریس و در دوران سازندگی مال سازندگی است بسیج در جبهه های جنگ، در داخل شهرها و در پایگاه های مقاومت نشان داد که بهترین مدافع انقلاب اسلامی است ، حتی دشمنان ما هم به این نکته اعتراف کرده اند بسیج یعنی حضور بهترین ، با نشاط ترین و با ایمان ترین نیروی عظیم ملت در میدان هایی که برای منافع ملی، برای اهداف والا، کشورشان به آنها نیاز دارد پدیده بسیج و تشکیل این نیروی عظیم معجزه گون استثنایی و کم نظیر است.
بسیج نماد حضور، مقاومت ملی و آگاهی یک ملت است، آن هم آگاهی همراه با تحرک، همراه با معنویت و همراه با اخلاص،

ادامه مطلب..  با تصاویری از جبهه شوش  در جنگ تحمیلی  و دلاورمردان بسیج – سپاه در دوران دفاع مقدس (رنکینگ ۳۶ گوگل)

بسیج مدرسه عشق و لشکر مخلص خداست

انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا

مرکز تجارت الکترونیک شوش

درباره آوای شوش

یاد گرفتم برای بهتر شدن باید تلاش کرد از بزرگان باید منش بزرگ شدن را آموخت
x

شاید بپسندید

جبهه شوش

فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس

شهید آوینی : یاران ! شتاب کنید که زمین نه جای ماندن است

استاندار خوزستان

صنایع کوچک و متوسط در برآیند توسعه پایدار

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پیرامون مسائل آب و فاضلاب و عمران شهری

امام علی (ع)

شبنم قربان تا باران غدیر

حکمت ۱ نهج البلاغه: در فتنه ‏ها، چونان شتر دو ساله باش، نه پشتى دارد که سوارى دهد، و نه پستانى تا او را بدوشند.