خانه » اقتصاد و سیاست » اشتغال و کارآفرینی » بیم و امید در هفته بارانی شوش
فروش محصولات و تولیدات شما
مشکلات کارگری نیشکر و بهره برداری شرکت قند شوش
بیم و امید در هفته بارانی شوش

بیم و امید در هفته بارانی شوش

اهمیت گره‌گشایی از کار مردم، اگر از دو شرط خلوص و صداقت برخودار باشد از جمله عبادات تلقی شده و ثوابی معادل عبادات مستحبی و بلکه بالاتر دارد .

لِلْفُقَرَاء الَّذِینَ أُحصِرُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ لاَ یَسْتَطِیعُونَ ضَرْبًا فِی الأَرْضِ یَحْسَبُهُمُ الْجَاهِلُ أَغْنِیَاء مِنَ التَّعَفُّفِ تَعْرِفُهُم بِسِیمَاهُمْ لاَ یَسْأَلُونَ النَّاسَ إِلْحَافًا وَمَا تُنفِقُواْ مِنْ خَیْرٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِیمٌ

در این زمینه روایات فراوانی  در کتب روایی می توان یافت که حاکی از جایگاه ویژه و بی‌نظیر خدمت به خلق خدا، در تعالیم دینی است.

قَضَاءُ حَاجَةِ الْمُؤْمِنِ أَفْضَلُ مِنْ طَوَافٍ وَ طَوَافٍ حَتَّى عَدَّ عَشْراً

 در هفته های گذشته، مشکلات و مسائل شرکت نیشکر هفت تپه  تیتر رسانه های مختلف بود و روزانه از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشد. عملکرد مناسب و کاردانی، اعضای شورای تامین شهرستان، حضور به موقع و همدلی مسئولان، پیگیریهای مستمر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سعه صدر نمایندگان کارگری در هفت تپه،هرگونه سواستفاده از مطالبات کارگری را توسط مغرضان و رادیکالان سلب نمود. نکته ای که مدیران کنونی شرکت نیشکر هفت تپه باید بدان واقف باشند.حقوق و مطالبات کارگری ست  که باید محترم شمرده شوند، زیرا اسباب رفاه و معیشت قشر آسیب پذیر کارگری ست. عجز و ناتوانی در مدیریت مهمترین مجموعه تولیدی (نیشکر) شهرستان شوش تبعات اجتماعی و …. خواهد داشت، که بیان آن طولانی و خارج از رسالت نگارنده است.  

بعد از تلخی مشکلات(کارگری) نیشکر هفت تپه ، شیرینی آغاز بهره برداری مجدد از شرکت قند(بعد از سالها ورشکستگی و تعطیلی) خبری دیگر بود که امید را در شریان اقتصادی و بخش کشاورزی شوش جاری ساخت. برگشت شرکت قند به چرخه تولید شهرستان شوش حاصل زحمات شبانه روزی نماینده پیگیر، دلسوز و کاردان شهرستان(دکتر سید راضی نوری)،فرماندار پیشین شهرستان(مهندس نجاتی) با پیگیری ها  و انعطاف پذیری  مجموعه قضایی و تامین شهرستان بود. این دستاورد اقتصادی نشان داد همدلی و همزبانی مجموعه مدیریتی شوش می تواند مشکلات و چالش های فراروی شهرستان را به فرصت و سرمایه تبدیل نماید و بهره برداری از شرکت قند، بهبود وضعیت اقتصادی و توسعه نیشکر هفت تپه، ارتقاء کیفیت، تنوع تولید،تامین بازار محصولات شیر پگاه، بهبود جایگاه و نقش تعاونی های روستایی و حمایت مستمر و هدفمند از شاخصه های نوآوری و منایع انسانی  فناور و باتجربه در شوش می تواند معضل بیکاری، را  رفع  و فرصت های اقتصادی بی نظیری را،  برای حضور منطقه ای و فرامنطقه ای تولید و خدمات شوش، بدلیل هم مرزی با کشور دوست و برادرمان (عراق) (با تاسیس بازارچه مرزی ، بهره برداری کارشناسانه از منطقه ویژه اقتصادی ، تشکیل تعاونی های فراگیر تولیدی – توزیعی  روستایی و….. )را فراهم آورد.

سالاری / آوای شوش

۲۴ آذرماه ۱۳۹۶

مرکز تجارت الکترونیک شوش
x

شاید بپسندید

مناقصـه و مزایده

آشنایی با فرآیند برگزاری مناقصات و مزایدات

ﺑﺮﮔﺰاری ﻣﻨﺎﻗﺼﺎت، ﻧﻘﺎط ﻗﻮت،ﭘﺮﺳﺶ ﻫﺎی ﻣﺘﺪاول. اﺳﻨﺎد ﻣﮑﻤﻞ و فرم ها

فرهنگ عاشورا

فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی

حرکت امام حسین (ع) از چنان ظرفیتی برخوردار است که از قرن اول هجری تا به امروز فراوان گفته و نوشته اند اما ناگفته ها و ناشنیده های بسیاری هنوز وجود دارد  .

بسترهای اخلاقی در الگوی توسعه پایدار اقتصادی

روش‌شناسی اجمالی تحقق الگوی توسعه اقتصادی با بیشترین نزدیکی به مؤلفه‌های اخلاق اسلامی